Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Že by vir?

Dobrý den, mám veliký problem s PC. Když zapnu PC, tak se mi všechno normálně zobrazí. Ale najednou se objevi upozorněni: Aplikace se nemohla inicializovat. protože stanice windows se vypíná. A PC se mi vypne. Přemýšlel jsem jestli to třeba není nějaký vir, ale použival jsem antivirový program NOD 32. Poradí te mi prosim? (mám windows xp).Děkuji za odpověd.

aspon se mu snazim pomoct....rikate do 30vterin potom bych doporucoval z Vaseho instalacniho cd pro windows xp prejit do BIOSU dat first boot device na DVD-ROM a vyckat co pc udela (tuto akci nemusite provadet) pote spustite co vam cd rekne a date opravit windows xp potom vyckate a pc by melo fungovat i se staryma souborama pokud by tomu bylo jinak pokracujte stejnym spusobem ale preinstalujte OS

Takže já bych si s dovolením dovolil místo tlachání a doporučování "zaručených postupů" začít řešit problém.

1. Start do Nouzového režimu (při startu mačkat F8)
2. Odinstalovat veškeré cracklé nebo jinak ZNEHODNOCENÉ antiviry
3. Nainstalovat free verze AVG (free.grisoft.com) a SuperAntispyware a aktivovat instalaci záplat (windows update).
4. Profičet oběma výše zmiňovanými a odvirovat počítač
5. Kontrola PC na spouštěné programy po startu (msconfig.exe), vyřadit vše neznámé a nepotřebné
6. Pokud je PC připojen k netu tak, že má sám veřejnou IP adresu, správně nakonfigurovat firewall
7. Nastavit OS správně a bezpečně, tj. nepoužívat správcovské účty pro práci - viz články od Vladimíra