Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se zvukem

Dobrý den, sestra dostala starší počítač a marně se na něm pokouším zprovoznit zvuk. Zkoušel jsem tam nainstalovat ovladač Realtek AC97,který na mém počítači normálně funguje, ale při instalaci se zobrazí chyba a instalace se ukončí. Zkoušel jsem toho víc ale marně. A když najedu na: Přidat hardware, tak mi to ukáže otazník u multimediální video adaptér a Analog Devices AD1816A. Prosím o pomoc. Děkuji.

Vsetky potrebne ovladace mas na strankach vyrobcu zakl.dosky, alebo na CD k zakl.doske. (zacni ovladacom pre chipset).
Vyrobcu/typ zakl.dosky zistis napr. programom everest home.

P.S. ovladace na grafiku ("video adapter") mas na strankach vyrobcu grafiky. Tiez everest home.

Chipset je Intel 440LX PCIset, http://www.tekram.com.tw/ProductSpec.ASP?Product=P 6L40-A4
vlevo jsou linky na drivery, ale imho jsou mrtvý. Můžeš zkusit najít driver čipsetu tady:http://downloadcenter.intel.com/Default.aspx?lang= eng
vlevo vybrat Desktop Motherboards a jet až úplně dolůůůůůů, tam kde bude Discontinued Products.
Jenže chipsety jsou ve více verzích, např: NX4400LX etc., takže nevím, který driver vybrat....
Ale nejdřív bych nadhodil, že ta deska na 99% nemá integrovanou zvukovku. Jakou zvukovku se to snažíš vůbec zprovoznit?

Asi mám iný internet

P6L40-A4 TEKRAM

Technical Specifications:
Processor: SLOT 1
Chipset: Intel® 440LX PCIset 60Mhz, 66Mhz, 75Mhz and 83Mhz Speeds supported
BIOS: Flash EPROM Award® PCI BIOS On screen "Plug-and-Play" Setup
On-board Symbios® SCSI BIOS

System Memory: (4) 168-pin DIMM Sockets
Maximum 512MB RAM EDO DRAM DIMMs 3.3V SDRAM DIMMs 3.3V SDRAM DIMMs supported: Non-Buffered, SPD EEPROM

On-Board EIDE:
(2) UltraDMA/33 PCI Bus Master IDE Ports LBA Mode, Enhanced PIO Mode

On-Board Super I/O:
(1) Floppy Controller (up to 2.88 MB)
(2) Serial Ports (16550 UART)
(1) Parallel Port (EPP/ECP)
(2) USB Ports

Expansion Slots:
(1) AGP Slot
(4) 32-bit PCI Bus Master Slots
(3) 16-bit ISA Slots

Dimensions:
ATX Form Factor: 305mm x 195mm (12.0" x 7.7")
System Requirements: ATX Case & Power Supply

Ty nemáš zvukový adaptér integrovaný na mainboarde. Máš PCI sound card, akú neviem, Everest ti to zistí.

Ešte dodatok: na tomto pojde maximálne procesor cez redukciu, SLOT1-FGPGA, Pentium s jadrom Copernine, tie končili ak sa nemýlim na 1,1 GHz. Bolo ich málo. Ak máš CPU v SLOT1. Odhadujem že je tak 450MHz. Na toto ale WIN XP nepatrí. Maximálne WIN2000.