Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Debordelizace v rack skříni

Zdravím IT odborníky :)
rozhodl jsem se že bych rád udělal pořádek v jedné rack skříni kde jsou 3 switche (48 ports) již z velké části zaplněné => hromada kabelů k nim vedoucím, některé popsané některé ne. Samozřejmě k tomu je ve skříni odpovídající počet patch panelů, nějak popsaných.
V rámci tzv. debordelizace bych nějak profesionálně zdokumentoval kam co vede, a to tak že i v případě aktualizace zapojení by to v budoucnu neměla být velká práce zjistit kam co vede.

Hledám tudíž pro své potřeby vhodný nástroj (zatím mne napadá pouze vytvoření XLS tabulky) kde by se vidělo třeba ukázáním/označením na příslušný port ve switchi do jakého patch panelu a následně zásuvky daný kabel vede.
Někdo z Vás jistě nějakou dokumentaci vede a snaží se to mít přehledné, proto uvítám jakékoliv nápady.

To si jedna firma objednala na příští pátek /až budou mít vše vyplý/. V plánu je šibování switchema z místa A do místa B, serverama a kabelema ve dvou rackách+uklid kabeláže. Počítám že kolega nebo oba tam po zapnutí budou od pondělí jezdit celej týden8-)