Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD video

Mám starší PC 3Ghz jednojádro Intel, 1G-ram,
Win XP.
Zkoušel jsem přehrát HD video 1920x1080. Obraz se silně kousal.
To samé video na PC kamaráda: 2,4 Core 2 Duo 2G-ram,
Win Vista32, a šlapalo to bez problémů.
Můj dotaz tedy zní: Je moje PC natolik zastaralé a slabé, že nebude nikdy schopno video v HD přehrát,
nebo je toho moje PC schopné, ale mám někde něco špatně?

Reaguji rovnou na původní otázku a ptám se ještě jednou, co máš za grafiku?
(Předpokládám, že nemáš na mysli neškubané online přehrávání) :-)
Z tvých odkazů jsem stáhl to první video (týpek u stánku) v mp4.
Z kmochnových linků jsem cucnul Terminatora 2 (1080p wmv), z bigbuckbunny
se mi na 900MB nechtělo v této chvíli čekat.
Ač nesplňujíc požadavky, všechno jede totálně hladce bez záškubu v postarším GOMPlayeru
na fullscreen, takže tipuji na slabou grafiku, staré ovladače na ni,
nevhodné filtry nebo nějaký zatěžující přepočet na LCD (jak ho máš zapojený?)
To jsem jen na chvíli vypnul internet a zastavil WinAmp, všechny ostatní
programy běžely. Určitě bych staré PC ještě neházel do šrotu.