Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD video

Mám starší PC 3Ghz jednojádro Intel, 1G-ram,
Win XP.
Zkoušel jsem přehrát HD video 1920x1080. Obraz se silně kousal.
To samé video na PC kamaráda: 2,4 Core 2 Duo 2G-ram,
Win Vista32, a šlapalo to bez problémů.
Můj dotaz tedy zní: Je moje PC natolik zastaralé a slabé, že nebude nikdy schopno video v HD přehrát,
nebo je toho moje PC schopné, ale mám někde něco špatně?

Monitor mám LG LCD 1680x1050 připojeno DVI. Nemyslím si ale že by to bylo monitorem. Kodeky mám také aktualizované. Spíš by mě zajímalo jestli je slabá RAM a nebo procesor. Nebo obojí?
Jakou minimální konfiguraci by tedy měl mít PC, kdybych chtěl HD video i stříhat?

máš niekolko možností: zmeniť používané filtre,ktorými prehrávaš "hd-video",pre jednojadrové procesory sú použitelné napr. Hikvision mpeg4/avc plugin for wmp alebo philips avc/leadmedia avc eval/dicas/envivio tv plugins,alebo zakúpiť graf.kartu/videoakceleračnú kartu s hw podporou mpeg4/avc/vc-1/h.264,tu je možností vela,od najlacnejších ati hd2xxx/nvidia 8400 až po BlackMagic Intensity bez adobe premiere v cene okolo 5000,-

Problém je vtom, že nic z toho co mi tady radíš, není pro mě použitelné, protože žádnou takovou graf.kartu do té své AGP4 asi nenarvu. Je to holt průser, ale na moje 4 roky staré železo není už nic k sehnání. V mém původním dotaze mi šlo spíše o to zjistit, jestli je můj stroj tak jak stojí a leží,schopen video v HD přehrát, ale já dělám neco špatně, a proto mi to nejde, a nebo jestli mám fakt už takovej šrot, kterej to prostě nezvládne.

ildvr/hikvision/sigma designs a podobné karty sú aj do pci zbernice,softwarové pluginy ako spomínaný hikvision mpeg4 plugin,envivio tv, philips avc,dicas mpegable a spol nevyžadujú žiadne narvanie karty nikam,vyžadujú len inštaláciu a spustenie a fungujú na rozdiel od ateme filtrov a jeho odvodenín ako mainconcept/nero avc a spol. aj na jednojadrových procesoroch

na hocijakom jednojadrovom CPU zabudni na 1920x1080, ze ti to pojde plynule. S tym ma co robit aj vykonne dvojjadro, pokial nemas grafiku (a spravne nastaveny prehravac) kde sa da akcelerovat HD video. vtedy to cele pocita grafika, pre ktoru je to malina, a CPU sa nenamaha.

To mě zajímá. Co tedy máš vlastně za grafiku?
Zatím jsem se u sebe nesetkal se škubáním HD videa, ani na staré kartě.

Barton 2500+, 512MB RAM DDR 333, AGP GF 5900FX, teď 7600GS, W2000 SP4, CCCP filtry.
Bohužel nemůžu sloužit, v jakém rozlišení ta videa byla,
většinou filmové trailery z DVD Computeru nebo internetu.
Nemohl bys hodit třeba 1 minutu takového problémového videa někam na net?

www.edisk.cz nebo spíše: www.ulozto.cz

Nebo případně někdo jiný. (Přehrávám to z 90% v GOMPlayeru).
Jedu na CRT 1024x768. :-)

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musi candvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx

Pozor, videa jsou wmv.

Zajímavé si je přečíst doporučenou konfiguraci (kterou nesplňuju, přesto se přehrálo netrhaně)

Optimum Configuration
(to play 1080p video with 5.1 surround sound)

Windows XP
Windows Media Player 10
DirectX 9.0
1.8 GHz Intel Core Duo or higher processor (or equivalent);
3.0 GHz Intel Pentium 4 or higher processor (or equivalent)
512 MB of RAM
128 MB video card
1920 x 1440 screen resolution
24-bit 96 kHz multichannel sound card
5.1 surround sound speaker system
Další download
nechce se mi to tahat.
------
Ale původní otázka je špatně položena, obecně se dá říct, že full hd se na plečce dá přehrát. Teď ovšem záleží na více faktorech: máme velký rozlišení, to je daný. Není daný použitý kodek a nasledně přehrávací filtr (videa s microsoftu se hezky přehrají ve WMP, ne však z VLC nebo Mplayer). Složitost scény. "japonský béčkový horor/čti všechno ve tmě/" půjde v poho přehrát, zato scéna s ohňostrojem se kousne.

Reaguji rovnou na původní otázku a ptám se ještě jednou, co máš za grafiku?
(Předpokládám, že nemáš na mysli neškubané online přehrávání) :-)
Z tvých odkazů jsem stáhl to první video (týpek u stánku) v mp4.
Z kmochnových linků jsem cucnul Terminatora 2 (1080p wmv), z bigbuckbunny
se mi na 900MB nechtělo v této chvíli čekat.
Ač nesplňujíc požadavky, všechno jede totálně hladce bez záškubu v postarším GOMPlayeru
na fullscreen, takže tipuji na slabou grafiku, staré ovladače na ni,
nevhodné filtry nebo nějaký zatěžující přepočet na LCD (jak ho máš zapojený?)
To jsem jen na chvíli vypnul internet a zastavil WinAmp, všechny ostatní
programy běžely. Určitě bych staré PC ještě neházel do šrotu.