Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde spustit win

Pocitac se mi stale zapina a vypina, nenaskoci windows, kamaradka cistila pocitac pomoci nejakeho programu a podle mne odmazala neco co je potreba ke spusteni win, jelikoz predtim fungoval normale. pokud vypnu automaticky restart napise mi chybu stop : 0x0000007B, a nechtel bych ztratit dokumenty uvnitr ulezene, tudiz se bojim naformatovat teneto stroj znovu, poradi nekdo?

Ach jo.
Že si ty lamy s tím "čištěním" nedají pokoj...

Při startu mačkej F8 a zvol položku "poslední funkční konfigurace"
Pokud to nepomůže, měla by pomoci obnovovací reinstalace (bez formátu). Instalátor musí předešlou instanci Windows při pokusu o instalaci najít a nabídnout její obnovu. Pokud tak neučiní, je třeba provést zálohu dat a instalovat načisto, nebo nakopírovat chybějící soubory z jiných Windows (ale to bych se odvažoval tvrdit, že asi vy dva nezvládnete)

No jsem jen bezny uzivatel a samouk - nikdy jsem se svymi pocitaci takovy problem nemel, je to prvne ze resim tento problem ze se mi nespusti operacni system! Pokud by se mi aspon spustil je to uz v pohode! Ten navod co jsi mi poslal, tak co mam presne stahnout?

Kdyz jsem zkousel toto "poslední funkční konfigurace"
tak to je to same proste se znova restartuje a v monitoru slysim jen cvakani, proste jak se porad jen restartuje. Odbornikovi bych to dal, ale momentalne nikde neni nikdo kdo by poradil protoze je vikend a vsichni jsou pryc:-(, proto se snazim sam a hledam radu na netu! Kdybych aspon vedel jak zalohovat data! to by me pomohlo hodne!

kamaradka cistila pocitac pomoci nejakeho programu

tvoje win dows jsou už stejně v pr..., prozraď aspoň co to bylo za nějaký program?
a o té možnosti - než začneš přeinstalovávat windows a zničíš to úplně - vytáhnout disk, přidat do jiného pc, zkopírovat důležitá data pryč, jsi neuvažoval?

jinak buď v klidu - konzola zotavení se ti za 2 minuty ani nemohla podařit spustit, ostatně co bys v ní asi dělal? čili neodpovídej na nesmysly a něco rozumného dělej.

Konzolu zotaveni jsem zkousel vcera, proste jsem zkousel vse co me napadlo a co vsechno slo bez toho aby mi to formatovalo disk. Jak rikam jsem laik a tudiz kdyz jsem chtel disk prehodit do druheho stroje zjistil jsem ze jsou rozdilne konektory:-) Tudiz ani toto jsem nemohl provest:-) a jaky to byl program? zjistim a napisu pozdeji! jak rikam neni to muj pocitac - moje stroje funguji:-) Jen me zajimalo jestli je nejaka jina moznost jak stahnout ty data. jde mi jen o ne!

obávám se že vůbec nechceš zachraňovat data, když zvesela reaguješ na soft pro formátování disku. poté co je pro tebe objev, že existovaly disky s různým rozhraním, a mažete nějaké duplicitní soubory ale nevíš jaké a odkud, bude nejlepší když na to přestaneš sahat.

starší disk v pc mohl mít ide rozhraní (40pin) - ty už se doprodávají. nové větší velikosti už koupíš jen sata (úzký kabel). v noteboocích se lišilo provedení ide 44pin od stolního, u sata je to jedno.

záleží na možnostech tvé desky co všechno je schopna připojit, dá se taky dokoupit externí usb box pro dané rozhraní disku.

nejlepší pro zálohování dat nebo kontrolu co důležitého bylo smazáno, je svěřit to někomu pro koho nejsou různá rozhraní disků objev, a kdo tuší jak startují windows - kde hledat jejich startovní soubory.
pokud víš co děláš, dá se jak ti tu píšou bez formátování znovu přeinstalovat windows, data zůstanou zachována. jenže se mi zdá, naneštěstí pro data na tom disku, že vůbec nevíš co chceš dělat.

No taky napad a da se to ze smaze nebo prejmenuje pres boot CD windows XP adresare windows, program files a document and setting, jde to snadno a nemusi formatovat, jenze tezko to udela kdyz to nebude znat proto mu nabizim jednodussi alternativu pres live CD tam to prejmenuje jedna basen :puff:
Jinac prikaz pro prejmenovani priklad:
(rename progra~1 prog) treba.