Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrychlení připojení k internetu

Tak abych se tady na poradně pořád jen neptal, tady je info o zrychlení připojení k internetu:

Pro zrychlení připojení k internetu se dá použít program CProxy, www.cproxy.cz který umožňuje jednak komprimovat data přenášená HTTP protokolem (hlavně www stránky) a nastavit úroveň komprese obrázků pro gif a jpg (nezávisle na sobě), dále blokování reklam. Reálná úspora přenesených dat (tj. tím pádem i zrychlení) je v případě prohlížení www stránek a stahování textových souborů asi 50%. Naopak, zrychlení se neprojeví při stahování již komprimovaných dat, jako archívy zip a rar.

Doporučuji všem CProxy alespoň vyzkoušet, jsem s ním nad míru spokojen. Program komunikuje česky a na stránkách a v nápovědě je popsáno vše co budete potřebovat vědět.

Pavel

Reklamu mi spolehlive blokuje prohlizec (OPERA), takze ji ani nestahuju. A protoze mam vypnuty i flash, animovane gify a podobne ptakoviny, je stahovani stranek bleskove.
Co se tyka komprese obrazku, ta musi nastat na strane serveru, pred tim, nez se obrazek zacne stahovat. U malickych obrazku to bude zanedbatelne, u velkych zase dojde k takovemu zpozdeni (komprese prece jen nejaky cas zabere), ze cekani na kompresi toho obrazku vyrovna jeho nekompresovane stahovani...
Takze jedinym prinosem je komprese textu, ktera se projevi nejvyznamneji.

Ted k blokovani reklam. Aby byl nejaky (externi) program schopny blokovat reklamu, musi bud
1) zasahovat do HTML kodu a vyhazovat odsud odkazy, aby se to nedostalo do prohlizece
2) musi blokovat pozadavky na dane adresy pro prohlizec a presmerovavat je treba na localhost

Programy, ktere se chovaji podle bodu 1) casto zpusobi nefunkcnost stranek nekorektnim zasahem. Muj nazor je ten, ze pokud blokovat reklamu, tak na urovni prohlizece, ktery HTML kod prevadi na prezentaci.

jenže kompresi textu už zvládá naprosto bezchybně přenosový protokol modemu (jen analogový, např. V.90 nebo V.92, nikoliv GPRS). Takže to snad využijí jen GPRSisti - jenže tam to už řeší přímo "ISP", tj. operátor (alespoň u T-mobile, s kterým mám zkušenosti, ale myslím, že podobné transparentní proxy mají i ostatní operátoři)

Já zastávám názor, že čím méně proxy, tím lépe.