Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po každém spuštění kontrola disku D.

Problém vznikl po násilném ukončení, vypnutím elektriky na PC s WXP profesional a NTFS. Protože uživatelce-PClama odešla bezdrátová myš (má společně i s klávesnicí). Koupila si novou samostatnou bezdrátovou myš na USB. A nyní jsou obě zařízení provozovány každé do svého USB. Po scandisku se dá zatím pracovat.
Od té doby pokaždé kontrola disku. Je mi však záhadou proč, když zadám kontrolu disku D:\ a ten by se měl spustit ihned. Jenže mi to hodí hlášku, že je to vázáno na C:\ a proběhne až po novém spuštění PC. Co nyní podniknout, k PC se dostávám občas.

Tak jsem si s tím včera hrál po radě Zarniwúp a nic. Stále se opakovalo i po příkaze chkdsk d: /f z comand řádku. Pokaždé se objevila zpráva (ořezaný výpis):
Systém maze 4 nepouzitych polozek indexu $SII souboru 0x9.
Systém maze 4 nepouzitych polozek indexu $SDH souboru 0x9.
Systém maze 4 nepouzitych popisovacu zabezpecení.
0 kB v chybnych sektorech.
V prohlížeči událostí - aplikace bylo několik chyb i o registrech. Tak jsem provedl ze zoufalství Obnovení systému před kolapsem myšky a ještě jednou proběhl scandisk D. Též PageDefrag zjistil, že je všechno fragmentováno a program nejde spustit a tak jsem pagefile.sys z C:\ převedl na D:\ a už i ten šel. Nakonec aktualizace, čištění, defragmentace a předání ukecané PClamce a po třech hodinách honem domů po dobře odvedené práci.
Rada Fuente přišla až potom a ani nevím, dělal jsem kontrolu C, pak D, kolik toho bylo. Označuji za vyřízené. Chlapi, kde se to označuje?::)