Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký 24´ LCD pro grafika?

Zdarec vespolek,
máte někdo nějaké doporučení, nejlépe vlastní zkušenost, jaký LCD 24´ pro grafika? Cenový strop tak 20k (není až tak zavazující), s ohledem na co nejnižší spotřebu (led podsvícení?), dělat se na tom bude s vektorovou i bitmapovou grafikou.

Budoucím userem je moje vlastní manželka, bude nám to stát v obejváku, tak to nesmí bejt žádná vobluda!

díky za každý nápad...

Skutečně "profi" monitor 24" v této cenové kategorii nekoupíš. Profi monitor by měl splňovat alespoň tyto požadavky.

Technologie x-PVA, x-IPS
Rozšířený barevný prostor - nejméně 10 bit, 92% adobe RGB
HW kalibrace v kombinaci se sondou (kalibrovat je nutné 1x za měsíc a ne jak se říká každý den :-))
LED podsvícení (není nutné u kvalitní značky - EIZO)

Takže se budeš muset uskromnit a koupit 22" nebo zvýšit cenový limit.

Podívej se třeba na tuto recenzi, abys viděl, co čekat od profi monitoru (a to je ještě takový profi low-end :-) :
eizocg222w.html

A tady ho máš na e-shopu:
http://partner.halnet.cz/goliens/?Mode=Sti&StiId=4 0051

Pokud budeš trvat na 24" pak bych doporučil třeba toto:
http://partner.halnet.cz/goliens/?Mode=Sti&StiId=3 0888
- pochopitelně to není kategorie profi, ale zase od ní není tak úplně vzdálen, takže by možná vyhovoval.

Díky za zajímavé odkazy.
Já chápu že "profi" monitor o téhle uhlopříčce je finančně jiná liga. 22ka ale v úvahu nepřichází kvuli rozlišení, přeci jen bude se upgradovat z 20ky 1680x1050, a to by 22ka byla stejnej monitor s hrubším rastrem (i když mnohem kvalitnější).
Zadavatel si přeje větší pracovní plochu a relativně jemný obraz a já vyhodnotil jako nejlepší poměr 1920x1200 při 24 palcích.

Zatím to chápu tak, že nejvíc muziky za nejmíň peněz bude s HPčkem LP2475w -> S-IPS, výbava a slušné barvy s horší spotřebou.
Led podsvícení spolu s neTN obrazovkou je zatím dodně přes finanční limit (zaujal mě HP LP2480zx). Konkurence pro to HP jsou jen nižší modely EIZO s cenou o 10k vyšší.

O těch HPčkách furt melu proto, že jsem schopen tuto značku kupovat malinko levněji než za maloobchodní ceny.

U HP monitorů obecně platí, že mají veliké problémy s kalibrací a barevnými profily, jsou spíše určeny na domácí hobby použití. Nastavené barevné profily mají velké odchylky od skutečnosti, nejvíce se to projeví při editaci fotek. Rozhodně zvaž EIZO, tam se snad ani vedle šlápnout nedá. Je to velká investice a pokud budeš nespokojený, zřejmě už s tím nepůjde nic dělat.

Zajímavá diskuze LP2475 je tady read.php
Bohužel několik lidí, kteří si ho koupili na grafiku ho v ní označili jako nepoužitelný.

Tak jsem z toho vážně jelen :-)...
Takže mám říct ženě aby nebyla škrt, přihodila ještě pár kaček a koupíme Eizo.

Někde se tam psalo o dvou skupinách uživatelů - A) aby to mělo věrné barvy, B) aby to mělo hezkej vobraz.
Chtěl bych se řadit do skupiny A, ale zjišťuju že patřím do skupiny B.

Miloslave: několik lidí (patrně ze skupiny B) ho v té diskuzi označili za príma ...

"Hezkej vobraz" se s vernymi barvami (tak jak to bezni Frantove chapou) obvykle neslucuje. Vetsina uzivatelu si na LCD prepali gamu a mysli si, ze je to tak spravne. Pak se divi i usima, co ze jim z toho vyleze za fotky...

Osobne bych sel taky do EIZO. Ver tomu, ze se jejich vyssi cena vyplati.