Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontrola konzistence disku

Přátelé mám prosbu,po spuštění pc mi naběhne Win XP Home a vzápětí kontrola konzistence disku ,,D" u mého pc je to druhý-datový.Tento disk jde vyčistit,zkoušel jsem opravit chyby,zdálo se že mu chybí nějaké soubory.Při pokusu o defragmentaci vyskočí hláška,že disc má pracovat se souborem chkdsk,ale odkazuje na umístění F,což je usb port.pokud dám spustit soubor chkdsk ze systemu Windows system 32,tak se to po chvíli ukončí..zkoušel jsem obnovit system,pomocí nástroje obnovení a dělá to pořád,nevíte někdo co s tím?nebo jak diagnostikovat co s tím?Pc pracuje normálně,nepozoruji změny,jen mě to nestandartní spouštění straší..Díky za případné rady. Ještě,- kapacita je z půlky volná a kontrola,která proběhne při spuštění nehlásí problém,resp.se tak rychle uzavře,že z toho nic nevyčtu.Díky za rady

omlouvám se,že jsem samozřejmě nečetl,že tato otázka byla již ve foru,to jsem před tou mou nečetl...nicméně,nechci kontrolu vypnout natrvalo a pokud jsem zkusil rady popisované zadáním chkdsk d:/f,tak mi vypisuje,že disk je používán jiným procesem a pokud bych ho vypnul,tak ztratím otevřené popisovače,které se stanou neplatnými..a také by mě zajímalo,jako mé předchůdce,co to způsobilo..

tak tohle fakt zafungovalo!!! Díky
KlepetoX [85.160.88.xxx], 21.09.2006 20:23

Pokud chceš tuto funkci vypnout trvale (pak je ale potřeba občas spustit chkdsk ručně) tak tady je postup:
1. Spustit REGEDIT32.EXE
2. Najít HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager
3. Změnit hodnotu BootExecute na autocheck autochk *
Restartovat

Nebo jednoduššeji bez zásahu do registru:
1. Start-spustit-cmd
2. Spustit "fsutil dirty query X:" (místo X: písmenu disku)
3. Objeví se hláška (s geniálním překladem) že disk je "čistý" nebo "špinavý"
4. Pokud je "špinavý" napsat a spustit "chkdsk X: /f /x", pokud je čistý kontrola by něměla proběhnout
5. A znovu k bodu 2 - disk by již měl být "čistý" a po restartu by se kontrola neměla provádět

Jinak k diskusi výše - je úplně jedno, jestli máš NTFS nebo FAT32, pokud máš počítač doma a nepotřebuješ nastavovat práva k souborům.