Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB prodl. kabel

bude fungovat zařízení (konkrétně usb wifi adaptér), když ho připojím na usb prodlužovací kabel (5m stíněný) a následně na další čtyři tyto usb prodlužovací kabely až do pokoje, kde chytám wifi. PC mám totiž v jiném pokoji. Díky za odpověď. Jedná se mi právě o toto co jsem popsal výše, vím že by to šlo řešit třeba přes router, ale to tedka nechci. díky za info k těm USB kabelům.

pavel

Je to takhle:

mám PC ve svém pokoji. ale internet chytám jen ve vedlejším pokoji, takže PC tam musím přenést a pomocí USB wifi adaptéru se připojuju. ještě musím dodat, že budu sdílet připojení na net s kamarádem, který je o patro nahoře a má wifi router a přijímá takhle internet. No a já bych potřeboval ten internet dostat právě k počítači ve svém pokoji. Uvažoval jsem spojit tři aktivní usb prodlužováky vedené od PC až do vedlejšího pokoje s usb wifi adaptérem na konci, ale co jsem slyšel, tak by to stejně nemuselo správně jít, nezkoušel jsem to. Mělo by to jít přes to AP? A to AP bude teda v pokoji, kde vidí wifi a musí se nějak kabelem propojit do PC nebo jak to je?

Snad to je srozumitelný..

A to ti neprejde wifi signal od suseda ktory je o patro vyssie k tvojmu PC? To byvas v nejakom protiatomovom kryte? :-)

Takze ked to spravne chapem chces prijmat wifi signal ktory je vysielany susedovym routrom. Potrebuejs nejake AP ktore vie rezim klient a z neho LAN kabelom do PC. Pokial chces ten internet este aj u teba rozvetvit na viac PC tak potrebujes router (ktory vie rezim klient)
P.S. alebo sa dohodnut so susedom aby umiestnil ten router lepsie aby si mal signal tam kde potrebujes aby si ho chytil s tym tvojim USB stickom, alebo aby sused pouzil lepsiu antenu.

P.S.2. alebo ked nechces prijmat signal vysielany susedovym routrom tak potom vobec nechapem ze co a jak chces s nim zdielat.

Přesně tak. Kamarád nahoře (soused) má router a od něj chci přijímat wifi signál. Měnit polohu routeru nemůže nebo nechce, asi :o)

1)

Takže potřebuju AP v režimu klient (pro připojení jen mého počítače).
LAN kabelem to je ten konektor RJ45 do PC, že jo?

Prosím tě ještě a ta konfigurace AP probíhá jak, zvládnu ji? :)

Jo a jestli víš o nějakém cenově dobrém AP, tak můžeš taky říct. díky

nebo

2)

router v režimu klient (pro připojení více PC) rozumím tomu takhle dobře??

A třeba nějaká silnější anténa (s větší citlivostí) a s kabelem 15m by to vyřešila, ale asi nic takovýho není co?
Tu bych připojil právě do toho USB wifi adaptéru.

no já nevím jak nastavit to základní, aby mi šla komunikc AP s Počítačem. změnit ip adresu svojí síťové karty.
no a prostě nevím jak. v síťových připojení ve vistech najedu pr.tl. myši na vlastnosti připojení k místní síti -->
Protokol TPC/IPv4 --> vlastnosti --> použít následující adresu IP a tam, nevím co zadat do Výchozí brány a co zadat do toho DNS.