Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni 2 PC s jinym OS pres router

Zdravim, potrebuji propojit 2PC, jeden je PC s Windows XP, druhy je nottebook s Windows Wista. jsou napojeny do routeru do kteryho jde internet, potrebuji nasdilet slozky a vypnout firewall aby se ty 2 PC videli, na XP to uz mam, ale s wistama mam problem, kdo vi co udelat, poradte, diky.

Oba jsou připojeny do routeru? Není jeden za routerem a druhý před routerem?
Pokud jsou oba píchnuty do LAN strany routeru, postačí na obou nasdílet nějaku složku a na firewallu povolit sdílení.
Na Vistě musíš nastavit, že jsi připojen k privátní síti (ne k veřejné)