Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repasovaný IBM

Zdravím,
chci koupit repasovaný notebook. IBM T40 nebo něco podobného. Hlavně chci Wifi a TouchPad.
Vyhlídl jsem jeden ve firmě www.i4next.cz, ale nikde jsem nenašel žádné recenze nebo zkušenosti s
touto firmou.
Nebo jsem pak uvažoval že koupím nový ThinkPad.
Stačil by mi ale T40, ale mám strach že se něco pokazí a cena opravy už nebude rentabilní.
Nemáte někdo zkušenosti s repasy? A nějakou firmou ?
Díky

Firmu neznam, ale zas tak moc te to nemusi zajimat. Zaruku ti nejakou dat musi i tak. A kdyz nechces zbytecne riskovat s "podvodnou firmou", tak si zjisti akorat zemi puvodu ntb, ktery chces koupit. I po propadene klasicke zaruce se totiz u IBM da dokoupit dalsi zaruka a stoji to cca 2500/rok. Nevim ted presne kolik, ale tak nejak to je. Zeme puvodu je v tomto pripade dulezita, protoze se tento typ zaruky da koupit pouze v ni a pokud je to napriklad z USA, jsou s tim problemy. Pokud je to z CR, tak by to byla vyhoda a mel bys zaruku primo od IBM a to takovou, kterou by sis zaplatil a v tom pripade te vubec nemusi klasicka zaruka prodejce vubec zajimat. Nevim za kolik tam prodavaji T40, ale ten poplatek za zaruku by podle myho odhadu mohl delat cca pulku ceny ntb a to zalezi na tobe, jestli to das. Ja uz bych T40 nekupoval, prece jen je to uz dost stary, ale na druhou stranu to byly kvalitni ntb. V pripade nedostatku penez, bych se spis dival po T42, 43 s lepsim displejem. Dal pocitej s investici do baterie, protoze pravdepodobne za moc stat nebude. Ja mam na mym T61 9-clankovou a vydrz pri beznym pouzivani ntb je mezi 5-7h. Takze spokojenost velika. Jinak pokud se ti podela treba deska a nebudes to mit placeno ze zaruky, tak to bude stat nekolikrat vic, nez cena toho repas. ntb.

IBM T40 je opravdu pevný a fajnový notebook, ale přeci jen starší, pokud bude jako repas, někde z firmy, bude toho mít již za sebou dost. Historicky byla kolem T40 problematika s grafickým čipem. Pokud se nepletu, prodává se kolem 5 000 Kč. Jako dárek bych ho bral všemi deseti. Naposled jsem měl T40 (1024x768) v rukou cca 3 týdny zpět, pořád je to krásný kousek...

Osobně bych jej už asi nekupoval, pokud bych chtěl strojek na delší provoz. Myslím, že jako repas se dá sehnat za nepříliš přehnaně velké peníze i T60/T61 - ta i se zárukou (má standardně 3 roky).

Mám Dell, kupovaný před 3/4 rokem, repas. Klávesnice je francouzská, podle tagu jsem na support stránkách Dellu našel že je z nějaké 100 ks dodávky do Belgie. Takže na klávesnici pozor, pokud nepíšeš poslepu, tak je to ojeb; na mém ntb není QWERTZ(Y) nýbrž AZERTY. U hlavního PC mám německou a nevadí mi to, jak tohle tak u notebooku, píšu poslepu. Ale kdo třeba psát rychle neumí a/nebo nemá klávesnici zažitou...? Ten zkusí.

IBMka jsou hodně dobré ... sám mám sice A31 (T40 mi vyfoukl brácha), výprodej z jedné firmy, ale naprostá spokojenost. Je to držák. Baterka stojí za houby, ale to PAN notebook. Hlavně to šasi. To je nesmrtelnost sama...

Rozhodně bych si koupil nový ntb. Pokud to tedy nechceš mít jako sběratelský kousek naleštěný ve skříňi. Kupovat starý notebook je podle mě šílenost.Připočítáš cenu baterie, dvdvypalovačky a jsi na 70-80procent ceny nového.A to ještě když se nic nevysere.

Argument že starý značkový je lepší /šasi,kvalita/ než nový /levný,nekvalitní/ je reklamní slogan firem co tohle zboží dováží.

s tím se nedá na 100% souhlasit. Třeba částečně Delly a hlavně IBMka jsou totální držáky, třeba teď tu třeba mám 5 let starou R40, vypadá jako měsíc starý book, výkonem se může směle rovnat levným notebookům, akumulátor je původní a velmi zachovalý.

Samozřejmě je důležité znát původ notebooku, nebo na něj mít alespoň roční záruku, což se i normálně dává. Netvrdím, že to je vždy řešení, ale pro nenáročného uživatele je IMHO kvalitní repas lepší, než levný, byť značkový nový book.