Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto ATI Radeon 9600 128MB-menší výkon než GeForce4 MX440 64MB. Je to možné?

Ahoj, montoval jsem kamarádovi grafiku ATI Radeon 9600 128MB, dřív tam měl GeForce4 MX440 64MB. Vyměnil jsem ji, nainstaloval ovladače, zapl WoW s očekáváním plynulé hry, ale výsledek byl horší něž u nVidie! Zkoušel jsem jenom na WoW, takže ostatní hry nevím. Netuším čím to je, proto popíšu přesně co jsem udělal, aby se dala najít chyba:

1.Odinstaloval jsem grafiku GeForce4 MX440 64MB.
2.Vyndal jsem ji a dal ATInu.
3.Zapojil jsem kabely od PC (monitor, ....)
4.Zapl, nainstaloval ovladače stáhnuté ze stránek ATI (nebo AMD, či jak to teď je)+ Micrsoft .NET Framework 2.0-po instalaci ovladačů to chtělo, že prej by nešel ovládací panel od ATI
5.Restart a zkouška+výsledek

Zbytek sestavy:
Intel Celeron D 2,14 Ghz, Asus 865-PE, Win XP prof.

Díky za každou radu.

No takže jsem zkusil přeinstalovat čipset (ta deska se nakonec menuje Asus P4-800SE, ale je navlas stejná jako moje, tak jsem to zaměnil :-) ), grafiku-Omega drivery, v BIOSu jsem nemohl za boha najít nastavení rychlosti AGP a fastwrites, takže to jsem zkusit nemohl. Nestihl jsem snížit AA a AF, to je pro majitele domácí úkol.

Výsledek byl o malinko lepší (víc fps). Aspoň to teda tvrdí kamarád :-), ale na tu nVidii to prej nemá...

Jde to nějak vyřešit?

ale na tu nVidii to prej nemá.

keca totalne blbosti. MX440 bol uplny smejd a tromfla by ju snad aj grafika ktoru mam v 4roky starom notebooku :-D
Moze byt ze sa mu nastavila v hre vyssia zlozitost, detaily, alebo sa teraz pouzije AA/AF v hre kedze nova grafika to vie, a samozrejme take vyhladzovanie hran atd spomaluje, ale da sa vypnut.

Uz som pisal urob nejaky benchmark a porovnaj to s nejakym benchmarkom z webu. Ked bude porovnatelny tak je vsetko OK tak potom nech netrepe blbosti ze to je jak MX440 tam je vykonovy rozdiel v tisicoch percent :))