Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak surfovat pomocí SSH?

Na CDR serveru v diskuzi o francouzském "3x a dost" mě zaujal jeden příspěvek:

tak sa bude vsetko diat cez SSH aby o tom ISP proste nevedel co sa deje, ludia sa aspon naucia ako sa branit pred takymi supmi. Mne shapovali internet kolko krat som hocico tahal, od kedy som presiel na SSH ani sajnu nemaju co sa deje a vsetko je v poriadku a rychlost neklesa.

Mohl by nějaký síťař lidsky osvětlit, zda podobně může postupovat i obyčejný člověk a co k tomu potřebuje? Zda lze SSH "přenosu" docílit freewarovými prostředky - či je nutno si někde platit proxynu či VPN?

Cosi jsem zaslechl v této souvislosti o termínu "TCP tuneling"...

jen bych to trošku poopravil: HTTPS = HTTP via SSL (secure socket layer)

SSH je rovno Secure SHell (ale nejedná se o shell v pravém smyslu slova, alébrž o bezpečný a šifrovaný TCP tunel), podobnost s SSL tu jistá je (SSL vychází z SSH), ale SSL posyktuje trochu jiné prostředí, hlavně API a podporu hierarchie certifikátů

Aha, takže budu tak trochu čistě teoretizovat.

Jsem u providera X, ty u Y. Oba chceme občas využívat TCP tunely, takže si to domluvíme a uděláme navzájem, na revanš. Můj provider uvidí pouze to, že něco odněkud někam (třeba ke mně) teče. Ale tvůj uvidí už naprosto přesně, že z Rapidu "teče" poslední epizoda Velmi křehkých vztahů? Tento trestuhodný čin pak přisoudí komu? Tobě? Nebo tvůj provier pozná, že je to tunel odněkud, či dokonce z které IP?