Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se to stím dějě? - po nainstalování ovladačů a resetování pc už nenaběhne

dobrý den. při instalaci win na sata disk je problém. Win se doinstaluje, ale po nainstalování ovladačů a resetování pc už nenaběhne. skončí po načítání win skočí modrá obrazovka, bohužel nestíhám číct, co tam je. U disku na ide to nedělá. Co stím? Dík
Změna předmětu, původně: Co se to stím dějě? (LaKr) (Kráťa)

No ták jsem instaloval všechny ovl. krom chipsetu.. Teď jsm ho nainstaloval, tak uvidíme po restartu. Ještě se chci zeptat. Potřebuju vytvořit disketu, která mi bude instalovat sata ovladače při instalaci windos. Jak ji vytvořit? Díky

Nastav si v BIOSe SATA mod na IDE a nepotrebujes pri instalacii ziaden ovladac ani pre XP. Pre Vistu nepotrebujes SATA ovladac pri instalacii nikdy.

Disketa sa vytvara tak ze si stiahnes prislusny ovladac z webu vyrobcu dosky a spustis z neho prislusny program ktory vytvori disketu.

Tak jsem si vytvořil tu disketu pro AHCI. Jenže při instalaci win nastal problém. Nemohl jej nalézt. Někde chyběl soubor "config". Co stím? U IDE HDD to šlo v pohodě, akorát u SATA HDD je problém stou instalací a vůbe chodem...Poté, co jsem chtěl přeinstalovat Winy, tak se stalo toto..Sestava je furt stejná, nic nebylo měněno. Jen jsem přeinstaloa win na stejný hdd a už byla chyba..co stím? Díky

Dobrý den. Tak konečně to jede, jak má..Akorát se chci vrátit k tomu AHCI. Disketu mám, ale nepoužil jsem ji při instalaci. Teďka, když přepnu na AHCI, tak se mi windows nenačte. Jak mám ovladače teďka nainstalovat a kde je vzít? Díky

No..tak to radši budu u ti vteřinu pomalejší...Akorát bych se chtěl zeptat, jak teda vytvořit tu diketu? Mám stáhnuté drivery pro tvorbu, ale nevím, jak se to ovládá...Otvírá se to v příkazovým řádku..díky

ROZPAKOVAT (napr. totalcommander Ctrl-PgDn) a subory nakopirovat na disketu, alebo spustit to exe a on ti to niekam rozpakuje alebo nakopiruje subory na disketu.
Skontrolujes si tu disketu tak ze sa pozres jake su tam subory a bude tam ca. 9 suborov a medzi nimi aj subor "oemsetup.txt"
Pri instalacii ked to vypise dole vyzvu na mackanie F6 mackas F6, mal by potom sahat na disketu + vybehnut vyber extra ovladaca. Ked nevybehne tak mackas blbo alebo nemas v BIOSe povoleny USB legacy support pre klavesnicu apod.
P.S: myslim ze to NEfunguje to s USB disketovou mechanikou (staznosti posielat debilom vo firme mrkvosoft).

Co zas strasis RAIDem? Pro tebe je /?/ vhodne toto:

NVIDIA MCP73 SATA AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

Chjo, radeji si na to nekoho znaleho sjednej. Evidentne o tom nemas ani poneti (vcetne toho, ze AHCI rezim nenabizi vuci Legacy IDE nic pouzitelneho navic, v mnoha pripadech je i pomalejsi prenosem).