Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Free Public WiFi - v dosahu všude, je to vir?

[http://pc.poradna.net/file/view/1076-free-public-w     ifi-jpg]
Zdravím, tak toto se mi zničehonic objevilo na seznamu dostupných bezdrátových sítí.
V popisu sítě je, že jde o síť mezi počítači (ad hoc), a že nejsou použity bezdrátové přístupové body.
Vygooglil jsem jenom tohle: http://billkosloskymd.typepad.com/wirelessdoc/2008 /01/free-public-wi.html
a moc moudrej z toho nejsem.

Poradí mi prosím někdo, jak se toho mám zbavit?

Edit: Po smazání sítě ze seznamu a aktualizování seznamu dostupných sítí naběhla tato "síť?" s plným signálem:
[http://pc.poradna.net/file/view/1077-free-public-w ifi-2-jpg]

Já jsem tohle právě nikdy nepoužíval, objevilo se to tam samo... Přečti si prosím ten odkaz a napiš, co si o tom myslíš. Píše se tam něco o bezpečnostní chybě atd... já jsem z toho moc nepobral... :-(

Edit: Teď jsem smazal seznam upřednostňovaných sítí ještě jednou a síť zmizela úplně. Budu sledovat, při které příležitosti se objeví.

No, momentálně mám k dospozici jednu zabezpečenou a jednu nezabezpečenou bezdrátovou síť a ta ad hoc síť po smazání ze seznamu upřednostňovaných sítí zmizela. Kdyby se znovu objevila, jak zruším ten ad hoc mod?

P.S. Kdyby se našel někdo, kdo by si pročetl ten link a objasnil mi tento problém po našem :-) , byl bych mu vděčný.

Na tom linku neni nic. Je to proste humor.

Ad hoc vypnes v ovladacoch WiFi (mas ikonku vporavo dole alebo spravca zariadeni. Zavisi od vyrobcu/typu, JAKY MAS PC?)

Ked mas nastaveny ad-hoc mod tak sa nepripojis na ziadnu wifi siet. Ako sa ti to prenastavilo je uplne fuk (niekto klikal az sa doklikal - pripojil si sa naposledy cez ad-hoc na nejaky iny PC, aj ked si o tom evidentne asi ani nevedel :), nastav si to nazad na klient.

To je nastavenie dementneho windows. Ja som pisal o ovladacoch, nemas k tomu wifi ziadnu utilitu? Co to je za wifi karta? Intel? Broadcom? Vlastnavyroba?

"NTB fujitsu siemens" NESTACI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kurnik naucte sa uz pisat jaky mate PC, ja na to nemam nervy 100x sa pytat jaky mas PC a aj tak sa clovek hovno dozvie.

Je mozne ze to mas nastavene dobre ale okolo teba sa pohybuje nejaky dement s wifi zariadenim ktore ma zapnuty ad-hoc mod. To je ta siet "free public wifi".

Když jsem to viděl, tak jsem to viděl doma, ve škole, ve městě... všude... teď to nevidím, buď se to tam po připojení na nějakou wifinu zase ukáže, nebo už ne... třeba (v což doufám) už nebude třeba nic řešit :-)

NTB je FSC Esprimo Mobile V5505, napsal jsem si příspěvek dopředu a pak jsem chtěl dopsat model a zapomněl jsem na to, omlouvám se :-(

Model WiFi karty: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Net, na panelu mám pouze windowsáckou ikonku (a v Přidat/Odebrat vidím od Intelu ovladač akorát pro grafiku).

Edit: Proklikal jsem se k tomuto:

[http://pc.poradna.net/file/view/1079-kanal-ad-hoc- jpg]

Intel ma na to aj utilitu tam to je vidno jasne ze v jakom mode to je. Skontroluj aj v sprvcovi zariadeni u wifi karty, vlastnosti ci to tam neni, v sprave sieti u wifi katry - vlastnosti, atd.

Neviem kde presne si mal vypisanu tu siet, a aku ti to tam pisalo silu signalu (ked ziadnu tak si to len zapamatal), ani neviem jaky mas OS a jak si to zo zoznamu vymazal ::)), ale v ad-hoc moze byt akekolvek wifi zariadenie ktore sa vyskytuje v okoli, predpokladam ze aj mobil ked ma wifi.

Inac windows je dementny a musis dat vyhladat okolite siete viackrat, aby si videl ake siete su okolo, nenajde to vzdy vsetky co su okolo, tak si skus prehladat okolie viackrat.

Ked sa budes vediet pripojit na normalne wifi siete, tak to neries. Proste pripojil si sa bud ty alebo nejake zariadenie v tvojom okoli na nejaku ad-hoc siet, a Win teraz to ad-hoc pripojenie poskytuje aj z toho PC ktore sa pripojilo (prenastavi to wifi na ad-hoc mod). To sa pisalo v tom clanku na ktory si dal link.

Mozno to Win bude prepnute na ad-hoc az pokial sa zas nepripojis na normalnu wifi siet, to ja zhlavy neviem. Ale neni to ziaden vir (nemal by byt).

P.S. Zbytocny prispevok to nebol, je to fakt debilne spravanie Win (ale MS by to urcite nazval ze to je "vlastnost", ze tak to ma byt :)