Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pro pamětníky-jaké min. HW nároky má MP3 128 kb/s ?

Ahoj všem,
nechal jsem se ukecat a mám tady notebook IBM, Intel Pentium 120 MHz, 40 MB RAM, Windows 98SE. Známý si chce připojit repro a přehrávat si na něm hudbu. Jelikož moje vzpomínky mi říkaly že MP3 šly i na rychlejších 486 (ale to asi byly s bitrate 64 kb/s), pustil jsem se do laborování. Instalace VLC Playeru, neúspěšná, stažení jakési knihovny, znovu instalace, OK. Bohužel mi to ty soubory (128 kb/s)nepřehrává plynule. Povypínal jsem ve VLC všemožné nadstandardní zkvalitňovače zvuku, vypnul stereo atd, bez efektu. Dotaz zní-mám se pokoušet instalovat další přehrávač? S kterým procesorem na jaké frekvenci by to začalo přehrávat plynule? Díky za odpovědi. Dřív než mu oznámím, že každé dnešní autorádio má větší početní výkon než jeho notebook.

:-D Šmarjá, ještě Linux! Já byl rád že jsem tam dostal ten VLC Player. USB to nemá, CD-mechanika blbě čte, LAN není, když se toho člověk špatně dotkne tak to zamrzne, protože je tam někde studeňák, a on si přijde s Linuxem. To mi to radši omylem spadne ze stolu a nešťastnou náhodou na to desetkrát dupnu. Jinak to není nic proti Linuxu. :-)

Díky za tipy, zkusím ten starý Winamp a Mplayer. Doufám že to zafunguje. Aby to totiž bylo ještě zábavnější, nemám žádné CD-RW a každý pokus je jedno vypálené a zahozené CD. To bych si byl býval v době těchto mašin nedovolil, vypálit na CD 1 knihovnu o pár kB a CD potom zahodit.

Takže díky všem za reakce, Winamp 1.7 z roku 1998 to vyřešil. Jenom jsem mu musel vypnout parádičky-vizualizaci, to už nestíhal. Ono to asi bude taky v tom, že ty mp3 mají proměnný bitrate, což se mi pod vlc v infu nezobrazilo. Občas to vyletí nad 300 kb/s, což už je asi na takovou vykopávku moc.