Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pro pamětníky-jaké min. HW nároky má MP3 128 kb/s ?

Ahoj všem,
nechal jsem se ukecat a mám tady notebook IBM, Intel Pentium 120 MHz, 40 MB RAM, Windows 98SE. Známý si chce připojit repro a přehrávat si na něm hudbu. Jelikož moje vzpomínky mi říkaly že MP3 šly i na rychlejších 486 (ale to asi byly s bitrate 64 kb/s), pustil jsem se do laborování. Instalace VLC Playeru, neúspěšná, stažení jakési knihovny, znovu instalace, OK. Bohužel mi to ty soubory (128 kb/s)nepřehrává plynule. Povypínal jsem ve VLC všemožné nadstandardní zkvalitňovače zvuku, vypnul stereo atd, bez efektu. Dotaz zní-mám se pokoušet instalovat další přehrávač? S kterým procesorem na jaké frekvenci by to začalo přehrávat plynule? Díky za odpovědi. Dřív než mu oznámím, že každé dnešní autorádio má větší početní výkon než jeho notebook.

Takže díky všem za reakce, Winamp 1.7 z roku 1998 to vyřešil. Jenom jsem mu musel vypnout parádičky-vizualizaci, to už nestíhal. Ono to asi bude taky v tom, že ty mp3 mají proměnný bitrate, což se mi pod vlc v infu nezobrazilo. Občas to vyletí nad 300 kb/s, což už je asi na takovou vykopávku moc.