Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl používat AV?

Před 14 dny jsem odinstaloval AVG 7.5, přestaly pro něj aktualizace
a chtěl jsem instalovat AVG 8.5, který používám na druhém HDD.
Doslova mě dorazilo, jak se můj starý komp bez AV zrychlil, jede jako střela.
Nejedná se mi konkrétně o AVG, zkusil jsem tam AVAST, Nortona, NODa,
všechny samozřejmě hodně zpomalily komp.
Pryč je doba, kdy autoři virů chtěli komp znefunkčnit, k ničemu jim to nebylo.
Postačí ochrana proti malware, spyware, trojanům atd. (JIMHO)
Tedy pokud nechodíte na porno a warez, tam je AV třeba bez debat.
Na svém čistém HDD se už asi obejdu bez AV, na druhém pracovním si ho nechám.
Ještě zítra vyzkouším Avira AV, nakolik zpomalí komp.

loading...

Na to, jestli pro vás má smysl používat antivir, si můžete odpovědět ne, pokud dokážete odpovědět ano na všechny následující otázky:

a) víte, k čemu OPRAVDU je firewall? Hint: nesouvisí to s viry.
b) dokážete identifikovat kterýkoliv z vašich spuštěných procesů?
c) používáte neprivilegovaný účet všude, kde je to možné? Rozumíte tomu, proč jsou nebezpečné systémové služby?
d) zálohujete?

Všechny následující citáty jsou projevem nevědomosti:

zkoušel jsem spustit zavirované PDF z cvičného PC s Avastem a Windows Firewallem a stejnak mi to ten počítač zavirovalo

Ver tomu, ze pokud bys pouzil napriklad Kaspersky, tak budes mit jiny vysledek.

poznámka: to není nevědomost, to se blíží multilevel marketingu

Firewall vůbec nepoužívám

aktualizace Windows opravdu nemam, je to jedna z prvnich veci, co po instalaci zakazu (trvalo dost dlouho, nez jsem XP dokonale vytunil a minimalizoval nepotrebne sluzby - viz zadna cervena ani zluta v Prohlizeci udalosti!

- pozn. tohle byla nádhera, mistrovský kousek

Vir se podle me ale do PC nemuze dostat pres sluzbu, ktera nepoziva NET

atd.

z tohoto threadu se začátečník opravdu nic nedozví.

Problém není v tom, že neodpovíte na a-d ano. To není žádná ostuda. Problém je jen v tom, že jste na tom s antivirem i bez antiviru úplně stejně.

"Ver tomu, ze pokud bys pouzil napriklad Kaspersky, tak budes mit jiny vysledek."

tak tohle je nevedomost? Mozna tak tvoje. Tim ches rict, ze mezi vsemi AV sveta neni jediny rozdil a vsechny testy, ktery se posvete delaji maji stejny vysledky? Videl

"Ver tomu, ze pokud bys pouzil napriklad Kaspersky, tak budes mit jiny vysledek."

tak tohle je nevedomost? Mozna tak tvoje. Tim ches rict, ze mezi vsemi AV sveta neni jediny rozdil a vsechny testy, ktery se posvete delaji maji stejny vysledky? Videl´s uz nejaky test? Budou urcite vsechny podplaceny, co? Ja tam napsal napriklad Kaspersky, dosad si tam jakykoli jiny. Mezi AV jsou obrovske rozdily. Staci si projit stranky virustotal.com s ruznymi vysledky, kde se nejcasteji testuji opravdove viry a kde neni sance neco uplatit.

Kdyz to tak ctu, tebe je clovece skoda, moc se divim, ze jeste nejsi zamestnany jako globalni spravce internetu celeho sveta, protoze bys jim vsem vysvetlil, ze je AV k nicemu. No myslim, ze kdyby to vse bylo jak ty tvrdis, tak neexistuje ani jedna AV firma a cpou do lidi nejaky jiny super program.

Jinak staci se podivat dnes po netu, kde se viry a ruzny jiny smejdy siri uz i tak, ze je smejdi cpou na nezabezpeceny weby. Viz napriklad kdesi zminovana www.horor.cz a spousta dalsich i obecnich webu. A tam pak poznas kvalitu AV.

Ja tam napsal napriklad Kaspersky, dosad si tam jakykoli jiny.

Postupně jsem si v tvé větě "pokud bys pouzil napriklad Kaspersky, tak budes mit jiny vysledek" prohazoval jména antivirů a dávalo mi to čím dál menší smysl.

Staci si projit stranky virustotal.com s ruznymi vysledky, kde se nejcasteji testuji opravdove viry

Já si doteď myslel že opravdové viry se testují na viry.cz, tam přece pořád lezou useři s antivirem, aplikačním firewallem, admin účtem, webovým štítem, poštovním štítem, měděným štítem a bronzovým štítem a pořád tam postují něco o svých totálně zavirovaných počítačích. Teď už jsem úplně zmaten...