Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem se sitovym kabelem

zdravim vsechny koupil sem si sitovy kabel abych doma propojil 2 pocitace mezi sebou ale nefunguje to
v pc mi to ukaze pripojeni rychlosti 100mb
ale nic vic kdyzý zapnu hru take to nefunguje uz nwm co stim

Potřebujete křížený kabel a správné nastavení parametrů připojení - tedy IP adresu, masku podsítě a ideálně taky pracovní skupinu.
Pokud jste to nastavoval a přesto se počítače nespojí, napište sem ty údaje, které jste zadal (IP adresa, maska podsítě).

dnes už je normální mít doma internet. pro rozvedení internetu na více domácích počítačů to chce router, 200 let po století páry by to měl být wifi router (a zapomenout na parodie typu "usb modem"). router tím pádem automaticky zařídí vzájemné propojení pc, a není třeba si lámat hlavu, jak má být křížený kabel.

jo jak píše "Kurt" je potřeba to nejen připojit ale hlavně nastavit.
Jen jako poznámku uvádím že jsem někde četl že novější routery nebo síťové karty poznají typ kabelu a je jim jedno jestli je křížen, či není.
samozřejmě na to nespoléhej a chceš-li se vyhnout problémům, tak se zařiď tak jak psali pánové výše.

EDIT: i když se propojení podaří a počítače se uvidí, tak při hraní her se nastavuje další nastavení a zase někde jinde, většinou přímo ve hře.
.....to jen aby tě to nezaskočilo.

uvedl bych poznamku ze doma nemam internet a nwm jak nastavit ip adresu a masku a kdyz dam opravit tak to napise nemozne jeste sem nejak v pc nasel prime spojeni s jinym pc ele kdyz dam pripoijit napise mi to chybu 777 tak tedy uz nwm

nastav na obou pc ve vlastnostech tcp/ip pevné adresy: 192.168.1.1 / maska 255.255.255.0, a na druhém 192.168.1.2
bránu ani dns není třeba vyplňovat.
pro klikače je lepší, když si ve vlastnostech tohoto pc - jméno pc - nastaví stejný název skupiny.
a kabel nezapomeň křížený, autonegotiate je dávno samozřejmostí u switchů, ale nemusí fungovat u všech pc.