Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem se sitovym kabelem

zdravim vsechny koupil sem si sitovy kabel abych doma propojil 2 pocitace mezi sebou ale nefunguje to
v pc mi to ukaze pripojeni rychlosti 100mb
ale nic vic kdyzý zapnu hru take to nefunguje uz nwm co stim

uvedl bych poznamku ze doma nemam internet a nwm jak nastavit ip adresu a masku a kdyz dam opravit tak to napise nemozne jeste sem nejak v pc nasel prime spojeni s jinym pc ele kdyz dam pripoijit napise mi to chybu 777 tak tedy uz nwm

nastav na obou pc ve vlastnostech tcp/ip pevné adresy: 192.168.1.1 / maska 255.255.255.0, a na druhém 192.168.1.2
bránu ani dns není třeba vyplňovat.
pro klikače je lepší, když si ve vlastnostech tohoto pc - jméno pc - nastaví stejný název skupiny.
a kabel nezapomeň křížený, autonegotiate je dávno samozřejmostí u switchů, ale nemusí fungovat u všech pc.