Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínaní pc

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, kde najít příčinu při samovolném vypnutí pc.
Zmíněné pc má běžet nonstop a je napojené na APC.
Ale poslední dobou se stává že se přes noc vypne. A občas i přes den.

Je možné že dojde ke snížení energie v síti a pc začne tahat zbytek z APC a pak se vypne kvůli nastavení řízení spotřeby? Resp. vypnutí disků a přechod do režimu spánku v případě chodu na baterie a nečinnosti dle stanoveného času.

Zejména, má pc pocit že běží na baterie když je napojené APC?

Je možné najít ve win xp nějaký log, ze kterého by se dalo zjistit proč se vypnul?

Předem děkuji za odpovědi.

takže za vypínání může s největší pravděpodobnosti zmíněné UPSko a nastavení režimu spotřeby.
Pač když jsem vypul režim spánku, tak se pc přes noc nevypnulo ale když jsem ho zas zapnul, tak bylo dnes ráno vypnuté.

Ale objevil se jiný problém.

Nehorázně velké využití paměti u procesu System. Konkrétně něco kolem 60 tisíc kB. U jiných pc je běžná hodnota kolem 236 kB.

Nějaké tipy co by to mohlo způsobit???