Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová baterie do notebooku

Dobrý den, mám již dva roky notebook Acer Extesa 5210 a baterie už potřebuje vyměnit. Ten typ co mám ale nyní nemůžu nikde sehnat, jsou tam vždy jiné parametry. Nevím tedy, jestli by mi pak fungovala. Jde např. o toto: já mám 4000mAh a k sehnání jsou baterie s 4400mAh. Já mám 11,2V a v nabídce je třeba 14,8V nebo 10,8V...jsou tyto parametry natolik podstatné, že se jimi mám zabývat? Mravcová

Kapacita podstatná není - obecně čím vyšší tím lepší.
Naopak napětí je velmi podstatné - musí souhlasit.

Výrobce si už tvatem baterie zajišťuje, aby nebyly vzájemně zaměnitelné.

Pochybuji, že by se na 2 roky starý notebook nedala sehnat baterie. Zkus se zeptat v nejakém autorizovaném servisu