Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika-freez

Ahoj...mám takový problém...když hraju hry,tak zhruba po 5 minutách se mi počítač sekne.Na monitoru ale divně se změní barvy..jsou tam jakoby pruhy obcas se tyto pruhy vice koncentruji.... taky mi připada jakoby se snížil počet barev a celkove je to takove rozvlněné.Už mě to celkem štve... Počítač mam dobrý...Grafiku mám Nvidii 8800GT 512MB, 2GB ramky 833 Mhz,procák Intel E8200 (2x 2,77 Ghz)...myslím si,že by bylo dívné kdyby mi rok po koupi počítače se takto graficka karta zkazila...Ventilátory jedou ,Grafika ma teplotu cca 76 °C.Mám podezření,že mi nestíha ale zdroj...400W KME přecejen pro tento počítač neni moc dobry... Ale vic jak půl roku to jelo v pohodě,až tedkom to blbne...u tech novejsich her to blbne,ale třeba u wow ne...nadruhou stranu u source to uděla do 5 minut.Opravdu,budu rád za každou radu a předem moc děkuji

tak to je az az tak z e tvuj problem je Vysoka teplota.... tak ze pri zatezi zak deska kolem 60 C :D to je brutalni :D Gpu 90 + ja osobne kdyz jsem mel 8800 GT tak max teploty pri zatezi byli 75 C a to jeste taktovana . Nehrabal si se v pc ? nebo nekdo jinej ?

já jsem si nechal sestavit PC u kámoše co má střední školu elektrotechnickou a pracuje v alfe takze jsem mu duvěřoval...důvěra sice byla zklamana v jedne veci,ale to je zase jina vec..jinak při zátěi se ta teplota zvedne na těch 80°C ještě to změřím pro přesnost ale bude složité najit hru u ktere by se to ještě neseklo..asi zapnu 50x wow a bude :D....jinak muzu někomu zaslat na mail obrazky jak vypada ten monitor kdyz se to sekne

Ok..chyba je na 80% v teplotě...zapl jsem asi tak 5x wow vše jsem mel v okně takže jsem dal pracoval ve windowsu....začalo se to lagovat...pak jsem si pustil hudbu a sledoval teplotu...ta do 2 minut zhruba vyletěla na 85°C.... takže si koupim pěkně větráčky :D a pojedu :D..taky uvazuju o koupi noveho zdroje ale ještě mu dám šanci :D

Co to proboha plantas? Na "lepsim" zdroji a jeho ucincich na nizsi teploty komponent neni logicke ani zblo. Pletes si pojmy s dojmy (ci hodinky s holinkami?).

2tazatel: na temer sto procent se neco prehriva. Osobne to tipuju na severni most. Sundej levou bocnici PC a zkus to "ofukovat" nejakym (treba stolnim) vetrakem. Zmizi-li priznaky, mas jistotu, a muzes laborovat s prichlazovanim jednotlivych komponent.

Hele... mám takovy problemik a mozna by mohl souviset s tema vecma....začlo to nějakou dobu po tom co jsem si dokoupil externi hdd 500GB od toshiby...ted kdyz jsem zapojoval HDD tak se mi zdalo neco divneho... udelal jsem sice ale zapojovani v blbem postupu ale todle : zapojil jsem to do elektriny,zapl (a jeste nemel to dane v USB) ..sahl na HDD(je z hliniku ci z ceho takeho) a uplně vibrace řikal jsem si no ok to jak se roztači disk..ale pak najednou jako by mi do ruky proudila elektřina....řikam si trochu blbost..tak jsem šahl znovu a zase a uz jsem to citil zřetelně...tak jsem chytl USB a ze ho zapojim dozadu...no a jak jsem snim klepl o komp tak jakoby jiskra..řikam kravina...a zas tak jsem stim chvilku zkoušel a opravdu..tak jsem to vypl z elektřiny zapojil a až pak zapl.. myslite že by to nějak mohlo blbnout nebo je to normální ?

Mno, ptam se proto, ze tvuj popis oznamuje vcelku brutalni zemni smycku (coz je standard u STA, kterou je treba oddelit kapacitou). Muze to ale delat i jine zarizeni - jeste me napada: audio (metalicky) vystup propojeny s receiverem, ci TV-Out grafiky do TV. Tohle je, sokoliku, docela ducharina...

no to jo... mimochodem... už asi 3x-4x předtim na starem pc mi shořel zdroj...jednou to vzalo sebou i ramky,desku,grafiku....potom uz jen zdroj....tedkom se to drží musim zaklepat,ale taky to muže mit neco společneho...kdyz davam do zasuvky kable tak jiskry to občas hodi

)...myslím si,že by bylo dívné kdyby mi rok po koupi počítače se takto graficka karta zkazila...

no mě se to divný nezdá. prostě se ti po roce grafika ne zkazila ale vysrala. zkus jinou a budeš na čem seš.
samozřejmě, zdroj je šhit, ale nemůže to být hned to první co tebe nebo kolegy npadne...viz dr. house:-p