Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár připomínek

Zdravím,
chtěl bych jenom vyjadřit svůj, názor k tomu co se tady poslední dobou děje. Jsem sice spíš pasivní uživatel, tedy moc do diskuzí nezasahuji a raději je jenom čtu. Jsem si také vědom toho, že vytvoření tohoto projektu muselo stát hodně usilí a určitě to taky nebylo zadarmo. Už v době, kdy jste tento projekt plánovali (určitý thread na živě.cz), jsem byl velmi zvědav, jak to dopadne a rozhodně jsem tomu fandil, vzhledem k tomu, co se tehdy na poradně.old dělo. Takže bych byl nerad, kdyby usilí celeho týmu teto poradny bylo zničeno některými moderátory.

Takže to host: Nepřijde mi logické zmoderovat slovo hovno, když jsi předtím vložil sám vtip , kde je slovo ošukám;-). Proč sis to tam taky sám nezmoderoval? Nebo ti to nepřijde sporosté, jako hovno?

Taky mi vadí, že jste žadali změnu atavaru po týpkovi, který si tam dal fotku nějaké zadnice a jako vysvětlení uvedete, že by se tim mohla porušit mravní výchova mládeže. Ale že si mládež může přečist thready s vtipy, kde některé vtipy jsou rozhodně 18+, to je už vám jedno.

A ještě něco pro anarchistu (češtináře): Zdá se mi, že bereš svoji úlohu moderátora vážněji než je zdrávo.

Na prvni strance poradny píšete, že chcete poradnu bez tuhé cenzury - toto se vám, dle mého názoru, zatím nedaří.

loading...

Taky mi přijde způsob moderování dost neštastný. Drevokocur napíše hlášku, které nemůže většinu lidí nijak popudit, hlavně kvůli toho, že se to prostě tak běžně říká, když vás něco naštve proto, že to je velmi špatné. Navíc neobsahovala žádné vulgární slovo a určitě by nezpůsobila rozruch ani v domově důchodců. Na druhou stranu se tady musel objevil thread, který rozlišuje na běžné vtipy a vtipy o cikánech. Nebude spíš tohle něco, co se některým lidem bude příčit? Původně jsem myslel, že moderování bude spíš od toho, aby se tu neobjevovaly nějaké trapné thready a taky aby se patřičně upravovaly názvy dotazů, aby bylo zřetelnější, o co jde. Tohle se ale vůbec neděje. Většina názvů, co je použita popisuje problém velmi kontkrétně, většinou nejde přesně určit, na co se chce autor dotázat. Přitom místa je dost. Místo toho se tady začaly objevovat tendence, kdy se příspěvky některých lidí začnou upravovat i bez nějakého značení. Nebo jak mám chápat, že mi byly smazány dvě věty, které neobsahovaly žádné vulgarismy, ale otázku a názor? A dokonce bez toho, že by se uvedlo, že byl příspěvek změněn.

siberian, pokial zacneme tolerovat slovo "hovno" v normalych dotazoch, moze sa kludne stat, ze dalsi v domneni ze to je povolene, zacnu slovo hovno nahradzovat hrubsimi vyrazmi a toto vazne nechceme. btw., a urcite toto slovo nepouzivas bezne v komunikacii s neznamymi ludmi. :-p mozno je lepsie vymaskovat len cast slova a nie cele, napr. "hovno" na h***o, aby sa zachoval jeho povodny vyznam a ostalo este na hranici slusnosti. najlepsie by vsak bolo, keby toto uz urobil samotny autor(pokial uz ma potrebu to napisat), aby sme do toho nemuseli vstupovat my. co sa tyka samotneho threadu kde toto bolo upravene, tak uz ozaj sme nevedeli ako to inac urobit, lebo samotny thread sa zacal zvrhavat a uz sa neriesil jeho samotny obsah. ja by som bolo daleko radsej, keby drevokocurovi niekto poradil a bol by jeho problem vyrieseny. rad by som mu poradil aj ja, ale nie som moc odbornik na hardware a skor sa citim doma v kategorii software.;-) takze sa ti ospravedlnujem, ak sme sa ta nejako nasim zasahom dotkli.:beer:

Igor

Kolego MaSo a domníváte se, že problémy, které jste ve svém příspěvku naznačil, jsou pro chod Poradny.net životně důležité ?
Otázka, jestli si někdo může dát do avataru foto zadnice, porovnávání míry vulgarity dvou slovních výrazů apod. přece nemohou, jak říkáte Vy, „zničit úsilí celého týmu Poradny“.
Nerad se opakuji, ale již několikrát jsem tvrdil a za tím si i nadále stojím, že bychom se měli zejména my uživatelé soustředit na hlavní účel Poradny, tj. radit si navzájem a vyměňovat si informace z oblasti IT techniky.
Všechny ostatní otázky bych nechal na moderátorech. Jak jsem zatím mohl poznat, jsou dost profesionelně zkušení a osobnostně vyspělí pro to, aby uvedené problémy mohli řešit.
Samozřejmě máte právo s tím nesouhlasit, ale na druhou stranu rozhodně nejste povinen tuto Poradnu navštěvovat.

Pokud někdo sem přijde s dotazem, jak se staví Wi-fi síť v bytě, těžko jej bude zajímat, které všechny vulgární výrazy může či nemůže použít.
Ano, je pravda, že tady existuje skupina nočních návštěvníků, kteří využívají kategorie "Pokec", abychom se v ní nomen omen vykecali, ale pokud moderátor usoudí, že jsem použil nevhodný výraz a umaže mi jej, rozhodně z toho nebudu dělat skandál. Pokud by mi však změnil příspěvek, který by obsahově modifikoval nějaký můj názor souvisící s hlavním účelem Poradny, asi bych se ozval.
Rovněž tak si nedovedu představit, jak by moderátoři měli jinak než ad hoc usměrňovat používání vulgárních výrazů či výběr vtipů.
Snad jedině že by si opatřili nějaký oficiální slovník sprostých slov (navrhuji Kryštof Bajger: Šestijazyčný slovník vulgarismů) a zkoumali, zda v Poradně vyřčené slovo je v něm obsaženo.
A u vtipů by to bylo možno řešit systémem dvojic: O rybářích ano - o akvaristech ne, o tchyních ano - o snachách ne, o advokátech ano - o státních zástupcích ne, o gadžech ano - o Cikánech ne, o Arabech ano - o Židech ne.

V necem ma Siberian pravdu, v necem zase nema.

Byl jsem jeden z tech, kteri chteli mit u prispevku informaci, ze byl zmenen a kym byl zmenen. Ve vetsine pripadu se to dodrzuje.

Ted k druhe casti. Proc maji nekteri lide potrebu obycejny dotaz prospikovat vulgarizmy ?
Proc kdyz moderator zasahne a opravi prispevek (a podepise se tam), tak musi reagovat spoustou dalsich prispevku, mnohem horsich ?
Pro ilustraci ocituju Drevokocurovu reakci na opravu slova "hovno":

uz si musel do dacoho zajebat??? nedalo ti to??
odkedy je "na HOVNO" nadavka????
ty sa pripajas na net z dakeho klastora chlape????

A ted mi po pravde rekni. Potrebujes u dotazu na router mit tohle ?

A jen pro doplneni, kategorie Pokec je mnohem tolerantnejsi nez zbytek kategorii - umyslne. Ucelem Pokecu je zachytit vse, co nema nic spolecneho s opravdovou poradnou.
Takze budes muset i v budoucnu pocitat s tim, ze to, co projde v kategorii POKEC jinde na poradne neprojde

Nejprve děkuji uživateli "MaSo" za věcnou kritiku.
Cituji: "Nepřijde mi logické zmoderovat slovo hovno, když jsi předtím vložil sám vtip , kde je slovo ošukám"

Něco jiného je citovat vtip a něco jiného je používat vulgární slova ve vlastním projevu. Přece se u vtipu nedá sprosté slovo nahradit hvězdičkama nebo opsat nějakou slušnou variantou - to by jaksi vtip přestal být vtipný... Ale když někdo píše dotaz do IT poradny, tak snad se to dá zvládnout bez sprostých slov - nebo ne? Jestli takhle někdo mluví doma nebo se svými známými, je to jeho věc, ale tady mi to prostě vadí.

K dalším připomínkám:
Avatar se zadnicí - beru to jako provokaci a navíc porušení pravidel - tam je uvedeno, že příspěvek nesmí být sexuálně orientován - a avatar je součástí příspěvku. Existují tisíce motivů, tak snad není problém si vybrat jiný. Nebo si nedávat žádný. A to, že anarchist sem tam někomu opraví hrubku snad není taková hrůza, naopak to působí výchovně a ničemu to nevadí.

Na závěr ještě zopakuji: tohle je počítačová poradna, takže každý kdo položí dotaz k tématu nebo na něj odpoví je vítán - zdá se mi zbytečné řešit takové věci jako je tato a plýtvat energií, která by se dala využít lépe. Jestli se někdo neobejde bez sprostých slov nebo obscénních avatarů, ať jde jinam - nikoho tady držet nebudeme.

Souhlasím,
tyto slova do poradny mimo pokec nepatří. Nedokázal bych si je ani v souvislosti s výpočetní technikou nijak představit. .. CPU ošukal MBO mi jaksi nedává smysl.

P.S.: a ***** stejně neví [mod]nezlob se, ale v tomto threadu to je pouze přilévání oleje do ohně, takže jsem tvou poznámku "zmoderoval". (Kráťa)[/mod]

Asi nevíš, co je cenzura... Kdyby se lidi chovali slušně, nemuseli by moderátoři zasahovat. A obě strany by byly spokojené. Myslíš, že to moderátory extra baví? Je to pro ně jen práce navíc... Než tady budeš vykřikovat něco o cenzuře, zkus se nad tím zamyslet a pochopit nás. Díky.

Psal jsem, ze sis dovolil hodne ? Nadava ti tu nekdo ? Urazi te tu nekdo ?
Pripada mi, ze se citis hrozne ukrivdene a snazim se prijit na to proc.
Takze znovu ocituji z tveho prispevku:
Ale proč mi někdo maže celé věty a ve finále ještě říká, že píšu věci, které jsem vůbec nepsal
Tomuhle ja rikam obvineni, ty to mozna nazyvas jinak. A to je to, na co jsem se ptal.

Psal jsem, ze sis dovolil hodne ? > Jo. > Vznasis tu obvineni... > Není to sice napsané přímo, ale takhle to taky stačí. Nadava ti tu nekdo ? Urazi te tu nekdo ? > Ne, nic takové jsem taky napsal. Necítím se ukřivděne, jenom mě štve způsob tvého jednání. ... že píšu věci, které jsem vůbec nepsal Tohle jsem psal jako reakci na tvůj příspěvek, později si tam na to odpověděl, ale jakým stylem... V necem ma Siberian pravdu, v necem zase nema. > poté pár slov, ve kterých se už neobjevilo žádné jméno a ani nic jiného, co by mohlo vysvětlit, že tohle se už vztahuje k někomu jinému: Pro ilustraci ocituju jeho reakci na opravu slova "hovno": Myslím, že pro ostatní to vyznělo tak, že jsem to psal já, nic o drevokocurovi nebo jeho threadu tam nebylo. Tak jsem samozřejmě zareagoval (přiznám se, že zbytečně naštvaně) a výsledek: 1.Predpokladal jsem (asi blahove) + 2.Opravim to, aby ses necitil nejak poskozeny ci ukrivdeny. Takže problém nebyl, že si napsal příspěvek, který mohl být matoucí, ale v tom, že nejsem tak chytrý, abych pochopil, že se jednalo o drevokocura (1) a ještě jsem vztahovačný (2).

Už chápeš, proč mám pocit, že jednám s arogantním člověkem?

Promin, nebyly to narazky na tebe, ale mineno to bylo opravdu obecne. To "jeho" bylo opravdu nestastne napsane, to uznavam. Na zaklade tve pripominky jsem to opravil.
Pravdu mas take v tom, ze jsem si ty poznamky typu "aby ses necitil nejak poskozeny ci ukrivdeny" mohl odpustit, ale byly psane v tonu tve reakce. Budu se muset vic kontrolovat.

Pokud me povazujes za arogantniho cloveka, nic s tim nenadelam, nebudu se ti to snazit vymlouvat.

V tom případě se ti omlouvám za tón své reakce. Ale to víš, byl jsem naštvaný ještě z předchozího dne, jak mi tam někdo mazal věty. Jsem rád, že už to dále nemusíme řešit. To že jsem psal, že jsi arogantní, byl tak trochu útok. Nehodnotím člověka z pár dojmů a navíc si to ukončil správným způsobem. :beer:

Možná se najde nějaká parta, která založí "vulgárnu", pro Ty co si potřebují ulevit
a jinak než s vulgarismy to neumí. V této poradně o IT skutečně vulgarismy nemají
co dělat, jak správně obhajují moderátoři poradny. Nejsem žádný puritán, ale tady mi to
nesedí. Jó vtipy to je jiná kategorie. Stejně mi vadí odpovědi na laické dotazy v urážlivém
tónu.

No to už je jiná věc. Záleží, co považuješ za urážlivý tón
( třeba najdi si to v Google nebo zmáčkni v programu tlačítko
Nastavení - Možnosti ), to bych spíše považoval za výchovné řešení,
pokud to nebude napsáno sprostě. Určitě není správné odpovědět :
ty vole, najdi si to ...
Právě proto se bude Poradna.NET moderovat a věřím, že rozumně,
to nakonec ukáže praxe a věcné připomínky jsou vítány.

Urcite uz jste nekde cetli neco takoveho:

1. Moderator ma vzdy pravdu.

2. Pokud moderator nahodou pravdu nema, plati bod c. 1.

Me se tahle nepsana pravidla zamlouvaji a zda se mi, ze fora, kde se neco podobneho respektuje, byvaji zpravidla na slusne urovni. A cenzura znamena neco zcela jineho.

Pro rejpaly: Jsem jen obycejny radovy navstevnik Poradny.net.

Dovolím si také jednu malou připomínku. V threadu Vtipy 3 jsem se pozastavil nad jeho úrovní - na tom není snad nic divného - a odpovědí od kohosi neregistrovného mi bylo toto: Bodejď by se ti tento thread líbil. Jestli jseš tak přičmoudlej, jako ten na tvém obrázku, tak se není čemu divit. Myslím že toto je přesně to co tady nikdo nechce, byť v kategorii vtipy. V tomto vidím velký přínos moderátorů. Necítím se nijak dotčen jejich zásahem. A hrubky mi nikdo opravovat nemusí 8-)

Já myslím, že MaSo a siberian mají svým způsobem pravdu, NICMÉNĚ chyba bývá na obou stranách. A taky se domnívám, že se to samo "usadí", až tady bude víc uživatelů a dotazů. Zatím nemají moderátoři prakticky "do čeho píchnout", a tak se (IMHO j.) čas od času "realizují" (byť mimoděk) i v threadech, které si úpravu striktně nežádají. Ale to se IMHO j. poddá. I moderování se musí umět ;-) a "samo" to nikdy nepřijde. I od toho to je zatím beta provoz.

P.S.: je třeba i uvažovat, že každý provozovatel si musí chránit vlastní "pozadí" (vida, jde to i slušně :-D) před zákony (nehledě na vlastní službu klientům) apod., proto moderace je potřeba - ale s jasnými a striktně dodržovanými pravidly

:-D
Taxem si to přečet celé a takhle jsem se dlouho (tady) nezasmál...

Se vám to tu trošku (brzo), chlapci, vymyká z rukou...:-D:-D:-D
Syberian i MaSo mají pravdu (bohužel).
Pokud se někdo ohání jakousi mravní výchovou mládeže a diktuje, co má být na avataru a co ne a přitom toleruje vulgární fóry hned ve vedlejší kategorii (neřkuli je tam sám vkládá ]:)) , tak nejde o nic jiného než o prachsprostou buzeraci a "mazáctví", které s "moderováním" (čehokoli) nemá co dělat.

Já si nepotřebuju získávát žádný respekt... Jsou dána nějaká pravidla (která sis určitě pečlivě přečetl) a moderátoři jsou od toho, aby dohlíželi na jejich dodržování, když někteří jedinci toho nejsou schopni sami od sebe...

Citace je jedna věc a vlastní projev druhá věc - jestli mezi tím nevidíš rozdíl, je to tvůj problém... :-)

Toto bude IT poradna a nie diskusny kruzok.

Nikomu sa nic nevymyka. Nie je problem okamzite zmazat cely tento thread aj thread o ciganoch atd., s IT to nema nic spolocne, nechapem preco by tu malo zneprehladnovat tlachanie o blbostiach. Narazky na zasah moderatorov akonahle niekedy zbadam okamzite zmazem. Opakujem toto je poradna o IT, a nie diskusny kruzok o tom co je dovolene a co nie, o tom snad rozhoduju prevadzkovatelia stranky co na svojej stranke budu trpiet a co nie.
Teraz je to beta nechava sa tu vela veci napr. aby sa to vydiskutovalo.
Co bude s kategoriou Pokec este nie je jasne.

Edit: Moj prispevok bol skor odpoved na povodnu otazku, nie ako reakcia

A ako tam ma byt vysvetlenie preco, ked bol zmazany? :-) Nema zmysel nechavat prazdny prispevok len s poznamkou ze bol zmazany, zbytocne by to zneprehladnovalo diskusiu, ludia nemaju chut citat diskusiu s prispevkami s textom "prispevok bol zmazany". Ak nieco moderator zmaze, ma na to nejaky dovod.
Povedz presne kde zmizol pozriem sa tam a poviem ti preco zmizol (ale len teraz, nebude to ziadna extra sluzba v buducnosti :-)).

Takze pro tebe jeste jednou, protoze zrejme nez jsi docetl az sem, tak jsi zapomnel, co jsem psal vyse.

Pokec je neco bokem, kam se budou soustredovat off topic prispevky, kecani, fory apod. Takze se k tomu budeme taky tak chovat - bude zde vetsi tolerance.

Co se tyka avataru. Bohuzel je pouze jeden avatar pro celou poradnu a protoze ten avatar se zobrazuje i mimo Pokec, budeme nadale trvat na tom, aby tam nebyly hole zadky.
Muzes zkusit navrhnout moznost zadat specialni avatar pro Pokec. Tam by byl (mozna) i ten tvuj tolerovan. Ale tomu navrhu nedavam moc sanci na uskutecneni.

Já jsem na tom avataru nijak zvlášť nelpěl...:-D To byl jen testovací avatar...:-D:-D:-D
Osobně si myslím, že na holém zadku není nic špatného, horší by byl holý zadek s exkrementy nebo ejakulátem. :-D:-D:-D
To sem přijde nějaká novopečená mamina, která použije jako avatara své miminko s holou prdýlkou a vy jí to smáznete? ;-) Myslím si, že by to asi nepochopila....;-)

PS: Nemáte servr náhodou pronajatý od Vatikánu???

Od Vatikanu sice neni, ale uz jsem zacal hledat nejake bratry, kteri by fungovali jako moderatori.
Takze je mozne, ze priste uz to nebudes mit tak snadne jako dosud, ale dostanes k tomu dvoustrankove kazani :-P

Jinak neco jineho je destra prdylka a neco jineho je ten avatar, ktery tu byl (mladik s holym zadkem a pred nim sedici svlecny)