Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení internetu na dvou PC

Hoj lidi, mam problem, nevim jak mam spojit muj kompl (pripojenej na net pres WiFi USB) s kompem mlady (ten je s mym propojenej pres WiFi router )... potrebuju rozjet net na obou a za boha mi to nejde... predem dik za info

este bych dodal, ze pocitace mezi sebou pingujou, na mym net jede, ale u mlady je jen pripojeni LANovy bez netu.. uz nevim co s tim

takže tvůj pc má připojení k síti přes ASUS USB Wireless Network Adapter, "ASUS prijima full 54MB Wifi signal co tady ma tipek o par pater nad nama" - jeho IP: 192.168.0.1

tvůj PC má nastaveno 192.168.0.128, DNS dobře, čili na net vidí.

a zároveň má dále sdílet internet ze stejného rozsahu přes Realtek RTL8169/8110 Family PCI Gigabit Ethernet, IP: 192.168.0.159, statická IP.
sdílený net mi teda nikdy nešel, ostatně jsem přesvědčen že pořádně nefunguje, toto se mi nelíbí.

netgear wgr614 má na wan vstupu adresu z rozsahu 192.168.0.x, jeho default dresa je 192.168.1.1 což může fungovat.
připojený druhý pc bude mít 192.168.1.x - znamená že není ve stejné síti s tvým pc a nelze sdílet soubory.

pokud je druhý počítač ntb (důvod proč zavádíš svoje wifi), šlo by obejít wan vstup netgearu, vrazit vstup do jednoho z lan, a vypnout mu dhcp. bude se chovat jako "spravovatelný" switch, ale to je až druhotný problém.

tvůj usb-asus bych vyhodil/prodal na inzerát, nebo si ho nech jako nouzové připojení když cestuješ.
potřebuješ nějakého wifi clienta s normálním lan výstupem. wifi sítě nestavím, znám jen WR543G.

edit: teď jsem si všiml tvého staršího příspěvku z 17:54 - pak bych to udělal tak:
- zatím úplně odpojit wifi router netgear, než si pořídíte normální wifi client s lan výstupem (ten tp-link 543 je univerzální jako client nebo ap)
- tvé síťové kartě realtek nastav dhcp (automatické nastavení, a propoj vaše dva pc kabelem.
- znovu spusť na svém pc průvodce pro nastavení sdíleného internetu.