Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení internetu na dvou PC

Hoj lidi, mam problem, nevim jak mam spojit muj kompl (pripojenej na net pres WiFi USB) s kompem mlady (ten je s mym propojenej pres WiFi router )... potrebuju rozjet net na obou a za boha mi to nejde... predem dik za info

este bych dodal, ze pocitace mezi sebou pingujou, na mym net jede, ale u mlady je jen pripojeni LANovy bez netu.. uz nevim co s tim

Mam zapojenej USB Wifi Router normalne do myho kompa (bohuzel nema sitovej vystup ale jen USB), adresy mi to pridelilo automaticky a net na mym kompu jede. Pak z moji sitovky kabel do WiFi routeru (mam ho jen jako switch) a druhej kabel k mlady do kompa. Zkousel jsem automaticky pridelovani adres, opisovani adres primo z wifiny, pak nejaky navody z netu a furt nic. V mym kompu mam nastaveni sdileni netu, k mlady se pres LAN dostanu, pinguju, ale net u ni nepustim. Vic toho asi ze sebe nevydam. Nejsem zas sitovej maniak, spis trochu pokrocilej uzivatel

Čo to je ten Asus, že sa na neho pripájaš cez USB kabel ? To nemá výstup na sieť, klasicke RJ-45 ?
Ak môžeš odstráň ho a místo neho daj Netgear router, PC-čka k nemu pripoj káblami, káble RJ-45 tam už máš.

Ak ten Asus odstrániť nemôžeš, napr z dôvodu že je to DSL router, zapni u neho WIFI do modu AP pripadne Bridge, na neho sa pripoj cez WIFI s tým Netgear-om. PC-čka pripoj káblami RJ-45 ako píšem vyššie.

Koukam, ze to tu je samej odbornik, asi jako ja.

Rady bez predmetu si s odpustenim strcte za klobouk, slusne jsem se zeptal na problem. Keciky tipu at si mlada najde nekoho kdo umi zapojit sit napise doopravdy jen hnup. Asi se ve skutecnosti jmenuje Chuck Norris. Asus je JEN NA USB zadnej RJ45 NEMA, NETGEAR JE JEN VYSILAC, proto to nemuzu zapojit naopak. Dopytle to nikdo nevi jak zapnout nastaveni IP, brany a serveru, aby se pres switch rozdvojil signal na net?

A naposled... PROSTE NEMAM LOVE NA ZADNY JINY RESENI.

Wifina je normalne na sidlisti zadax, bez WEP/WPA sifrovani, proto jsem pripojenej na ni. Je to jen docasny, pac sme se zrovna pristehovali.

A kdyz mladou zapojim na Asus tak ja si asi budu honit bambus bez netu ne...

Kategorické výroky hodné rannej puberty. Ale nie o tom chcem. Málo si poskytol informácii, presné typy tvojich "zariadení" by tiež neskodili.
Ak je to tak ako píšeš, čo sa mi nezdá aby sa Netgear nedal konfigurovať do ineho modu, ale dajme tomu že je to nejaká vykopávka z ranných dôb WIFI, stále máš možnosť použiť debilnosť z dielne Microsoftu a to Sdílení připojení k Internetu . Je to kúsok nie čisté riešenie ale funguje.

Návod ako na to:
Čo je tučným si okopíruj a zadaj do helpu. Viac k tomu nemám čo dodať.

1) mladá ať si najde někoho kdo umí zapojit síť
2) svůj usb šunt vyhoď do popelnice, nebo prodej stejnému případu co to má zapojené jako ty
3) ze schématu přesto nevidím jak máš přivedený net. lan kabelem? adsl? kabelovkou? přijímáš wifi od providera? to tam nemohlo být česky připsané?
ale na celostránkové printscreeny k ničemu nejsem zvědav a na pomalý imageshack kašlu.

já chápu že usb vede z "asus wifi router" do prvního pc (na schématu "můj pc").
co je vstupem toho asusu? děláš si prdel že isdn? myslíš že ti funguje ještě dnes isdn linka 64kbit?

je docela možné že vstupem asusu je cokoli, a druhý "netgear wifi router" místo kabelem přes pitomost zvanou sdílení internetu z pvního pc přijímá ve skutečnosti wifi net z asusu, protože ten může být zapojen jako ap.

možná kdybybych si kliknul na debilní celostránkové 16mega barev obrázky na debilním imageshack, že bych něco z toho bordelu vyčet. ale když umí autor stisknout printscreen, měli ho taky naučit alt+printscreen, na to nepotřebuje vysokou.

ale pokud chce odpověď, ať konečně zkusí napsat:
- jaké má připojení od providera
- výpis z obou pc: start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz: ipconfig -all
označit výpis pravým myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem. (pokud nejde net tak ze schránky přes notepad na flashku, vložit z jiného pc)

edit: tento postup získání výpisu konfigurace z příkazového řádku zvládnou i ženské:

ipconfig -all > "%tmp%\ip.txt"
notepad "%tmp%\ip.txt"

edit2 nebo kolik:
jde jen o to zjistit rozumné přeorganizování sítě nebo náhradu prvního asuse.
uveď proto ještě přesný typ obou "krabiček": asus i netgear.

C:\Users\Jarinek>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

   Název hostitele . . . . . . . . . : Jarinek-PC
   Primární přípona DNS. . . . . . . :
   Typ uzlu  . . . . . . . . . . . . : hybridní
   Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
   WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : ASUS USB Wireless Network Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-22-15-3F-8D-49
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::535:947d:da47:5591%12(Preferované)

   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.128(Preferované)
   Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 23. května 2009 18:33:43
   Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 31. května 2009 20:24:09
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   IAID DHCPv6  . . . . . . . . . . . : 218112533
   DUID klienta DHCPv6. . . . . . . . : 00-01-00-01-11-A5-9C-70-00-19-DB-F4-39-2
   Servery DNS . . . . . . . . . . . : 83.240.0.135
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8169/8110 Family PCI Gigabit E
thernet NIC (NDIS 6.20)
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-19-DB-F4-39-28
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::a846:7b1f:f016:7523%11(Preferované
)
   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.159(Preferované)
   Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   IAID DHCPv6  . . . . . . . . . . . : 234887643
   DUID klienta DHCPv6. . . . . . . . : 00-01-00-01-11-A5-9C-70-00-19-DB-F4-39-2
   Servery DNS . . . . . . . . . . . : 83.240.0.135
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{F0144D58-6922-4F77-B42B-3872C5963C91}:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Adresa IPv6. . . . . . . . . . . : 2001:0:d5c7:a2d6:1c84:3238:ac0f:e808(Prefe
rované)
   Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::1c84:3238:ac0f:e808%13(Preferované
)
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
   NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti*:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #2
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení 6TO4 Adapter:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{81C13673-D3F3-4FDD-BB4D-C1C02DB2D31F}:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Reusable Microsoft 6To4 Adapter:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter #3
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

C:\Users\Jarinek>

NETGEAR wgr614 v7
ASUS wl 167g

Ale myslim ze jsem psal, ze ASUS je prijimac a NETGEAR NEPRIJIMA, ALE VYSILA... a nechapu co furt mate s DSL kdyz ASUS prijima full 54MB Wifi signal co tady ma tipek o par pater nad nama... a dal jsem psal, ze NETGEAR je zapojenej jako switch... uz jsem z toho vseho jelen. ps. druhej vypis nahodim za chvili

..já tu furt edituju spodní příspěvek, odpovídám sem na jiné vlákno a je v tom chaos.
navíc se už zase nechytáš a neřešíš co máš.
pokusná otázka:
1. vyhovuje řešení s okamžitou náhradou asusu?
2. anebo vyzkoušels to obnovení sítového připojení bez netgear?
- a funguje to? má tedy cenu přepojit netgear jako "switch" a mít sdílení mezi pc přes wifi?
bez rozumných odpovědí se nepohnem.

takže tvůj pc má připojení k síti přes ASUS USB Wireless Network Adapter, "ASUS prijima full 54MB Wifi signal co tady ma tipek o par pater nad nama" - jeho IP: 192.168.0.1

tvůj PC má nastaveno 192.168.0.128, DNS dobře, čili na net vidí.

a zároveň má dále sdílet internet ze stejného rozsahu přes Realtek RTL8169/8110 Family PCI Gigabit Ethernet, IP: 192.168.0.159, statická IP.
sdílený net mi teda nikdy nešel, ostatně jsem přesvědčen že pořádně nefunguje, toto se mi nelíbí.

netgear wgr614 má na wan vstupu adresu z rozsahu 192.168.0.x, jeho default dresa je 192.168.1.1 což může fungovat.
připojený druhý pc bude mít 192.168.1.x - znamená že není ve stejné síti s tvým pc a nelze sdílet soubory.

pokud je druhý počítač ntb (důvod proč zavádíš svoje wifi), šlo by obejít wan vstup netgearu, vrazit vstup do jednoho z lan, a vypnout mu dhcp. bude se chovat jako "spravovatelný" switch, ale to je až druhotný problém.

tvůj usb-asus bych vyhodil/prodal na inzerát, nebo si ho nech jako nouzové připojení když cestuješ.
potřebuješ nějakého wifi clienta s normálním lan výstupem. wifi sítě nestavím, znám jen WR543G.

edit: teď jsem si všiml tvého staršího příspěvku z 17:54 - pak bych to udělal tak:
- zatím úplně odpojit wifi router netgear, než si pořídíte normální wifi client s lan výstupem (ten tp-link 543 je univerzální jako client nebo ap)
- tvé síťové kartě realtek nastav dhcp (automatické nastavení, a propoj vaše dva pc kabelem.
- znovu spusť na svém pc průvodce pro nastavení sdíleného internetu.