Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Třídění souborů

Mám asi 30 000 mp3, wma; existuje něco čím bych je mohl seřadit podle délky názvu souboru - dlouhé názvy souborů totiž nejdou pod nos mý mptrojce! A jde nějak vyfiltrovat soubory s názvy obsahující znaky z jiné znakové sady, na což mě upozornuje i total commander, ale najít se mu to moc nechce.

Námety:

Seřadit podle délky názvu sice nevím jak, ale dalo by se vyfiltrovat soubory delší než zadaný počet znaků.

V TC nechat mp3 v jednom (virtuálním) adresáři - Ctrl+B
Výběr souborů (klávesa "+" na numpadu) a jako masku zadat třeba ??????????*.* (počet "?" = počtu znaků v názvu). Soubory o kratším názvu se nevyhledají.

Zkoušel jsi laborovat s Hromadným přejmenováním (Ctrl+M)?

první příkaz ti udělá celý seznam s cestami

dir *.mp3 /b /s > allmp3.txt

můžeš ho prozkoumat na anomálie

druhý cyklus ho bude projíždět na typické nesmysly www,org,cosi_další které ty názvy běžně prodlužují, výběr pošlou do zvlášního souboru.

for %a in (www,org,cosi) do type allmp3.txt | find /i "%a" >> zkratit.txt

- v batce mívá proměnná příkazu for dvě procenta %%
- seznam prohledávaných hodnot v závorce se odděluje čárkou

do prikazoveho riadku (start spustit cmd) v zlozke kde su mp3 alebo v zlozke nadradenej. Prechod do zlozky prikaz: cd zlozka, prechod o zlozku vyssie: cd..

P.S. lepsie je to co pisal L-Core vyssie. TC ma perfektne vyhladavanie suborov (Alt-F7). Ked hladas nazov ktory obsahuje www tak hladas *www*.* apod. Ked chces min.pocet znakov tak otazniky a *.*

v tc si vlez tam, kde vidíš všechny svoje podadresáře pro mp3.
do příkazového řádku dole napiš cmd.exe

do černého okna nakopíruj první příkaz, prohlédni výsledek.
oprav seznam tvých (prodlužujících,škodlivých,slov) ve zkopírovaném druhém řádku a spusť ho.

(tc nepoužívám, vím že má dobré vyhledávání ale já to řeším bruntálně třeba takto než vymýšlet filtry)