Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepaleny chipset

Dobrý den, jak poznam ze je prepaleny chipset u zak. desky kamarad mi prines pc a ja nevim cim to je nespustí se mu obraz. Zapnu pc a ono se ihned zase vypne a zase se zapne a takhle dokola dokud to nevypnu na zdroji. Mam podezreni ze to muze bejt i Cpu nebo oboje dohromady ... nevite nejaky fígl jak se to da poznat nez vymenit kompomenty... zakl. deska je Gigabyte GA G33M DS2R a CPu q 6600

Vyber z toho uplne vsetko aj RAM, nechaj len dosku a CPU, a uisti sa ze si zapojil aj dodatocne napajanie ATX12V ak ho doska ma.
Potom skusis zapnut, ked sa ani zdroj nezapne tak bud mas blbo zapojeny powerbutton alebo je odpalena doska. Ked sa zapne ale hned aj vypne a neni to zdrojom (skusit DOSTATOCNE SILNY zdroj, podla pouzitych komponentov) tak je skoro nabeton odpalena doska. Nemusi to byt chioset ale napr. tranzistory na DC menicoch apod. Moze byt sice aj problem s CPU ale pravdepodobnost vadneho CPU je minimalna (CPU pokial je v doske snad nejde ani inac znicit ako kladivom :)

No, ja osobne by som riskol najprv len novu dosku a skusit ten povodny CPU (predsalen taky CPU stoji nejaky peniaz a pravdepodobne je este funkcny), ale je tam riziko ze stary CPU odpali novu dosku ak je aj CPU odpaleny :) Ale ja by som to riskol. Najlepsie ist do nejakej predajne a ukecat niekoho nech vyskusa CPU na nejakej ich cvicnej doske :))