Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repro 5.1 do monitoru?

ahoj, mám starší počítač asi 5 let s integrovanou zvukovkou, která nepodporuje zapojení nových repro 5.1. ale mám docela dobrý monitor: http://www.monitory-lcd.cz/lg-m237wd-pz-941-p.html , ve kterém jsem našel nadějné vstupy - nevyznám se v tom, takže doufám že hned nedostanu vynadáno. zkoušel jsem to tam nastrkat, ale zvuk nešel, ale je dost možné, že jsem to strkal někde špatně, nebo jsem něco někde nenastavil, nevím prostě.
kdyby to do monitoru nešlo, můžu do zvukovky zapojit aspoň subwofer s center reprákem? zvukovka: Realtek AC97 Audio

předem díky moc za odpověď, co mi nějak pomůže

Do tvojej zvukovky mozes urcite zapojit aj 5+1 repro ked si v ovl.panely - zvuky - tam kdesi nastavis ze mas 5.1 repro (ale pouziju sa vsetky 3 konektory, takze nebudes moct zapojit mikrofon apod). Precitaj si navod k zakl.doske.
Monitor do toho netahaj, ten ti nijak nepomoze.

P.S. Alebo si mozes kupit hocaku lacnu zvukovku do PCI slotu ktora ma viac konektorov, aby si mohol mat zapojeny aj mikrofon.

kamarád mi teda přišel a zapojil teda subwofer (na kterém je připíchnutý central) do klasické dirky na repráky, nic se nenastavovalo a zvuk teda hraje (ze subwoferu basy a z centralu muzika).
ale ted nevím, jak jste mysleli, že tam můžu zapojit i ostatní 4 repráčky do dirky na mic. nebo teda v bedně byl jen jeden propojovací drát, který seděl do té dirky v mojí zvukovce - na ten jsme napojili subwofer. znamená to teda, že bych musel sehnat další podobné propojovací dráty?

takovýhle, ukážu...

tady mám zapojený subwofer+central s jedním propojovacím kabelem do prostřední dirky (opět se omlouvám za neprofesionalitu :-) )
http://img7.imageshack.us/img7/9039/27052009043.jp g

ale až tady asi začneš tušit, kde je chyba. dostal jsem jen jeden kabel s pindíkem, který jde zastrčit do zvukovky:
http://img10.imageshack.us/img10/2715/27052009042. jpg (to jsou ty ostatní dráty, co byly v krabici)

a tady je teda rozdíl mezi zeleným pindíkem a těma ostatníma. prostě ostatní do zvukovky nepasují:
http://img17.imageshack.us/img17/5018/27052009044. jpg

ale ted nevím, jak jste mysleli, že tam můžu zapojit i ostatní 4 repráčky do dirky na mic

Ať hledám, jak hledám, nikde nic takového v reakcích kolegů nevidím.
Ten zelený pindík máš dobře, ostatní kabeláž (s konektory cinch) slouží k propojení repráčků s výstupy na subwooferu. Byly přece ty ostatní kabely v krabici s repráčky a subwooferem, nebo ne?