Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem taktování?

Dobrý den. mám procesor AMD Athlon X2 5400+ 2,8 Ghz a chtěl jsem ho přetaktovat...jednodušše v Biosu...jen když zvýším frekvenci FSB nebo naopak násobitel tak se pc rrestartuje jak má...ale už nenabíhá...je jen černá obrazovka...tak ho musím resetovat a teprve pak najede obrazovka a v biosu to musim zase přenastavit...nevíte co s tím? díky

Skusali ste si zistil aleaspon zaklady taktovania? To nejde sposobom, toto tu postelujem v BIOSe a restartnem. K tomu su potrebne aj urcite znalosti HW + ten HW daco musi aj uchladit. :-) Na nete su toho tony na citanie, vysledok je vsak zanedbatelny, tak zvazte, ci to stoji za to.

ale tak jako on to zvládá v pohodě teplotou :)...to má právě furt minimum...ale jen jsem to chtěl zvýšit tak na 3.2 Ghz...takže to neni až tak moc když si vezmu že to jde až na 5.6 ghz...s tim že bych musel mít hoooodně silný chlazení ale ta možnost tam napsaná je :)...

potřebuju jen o něco vyšší výkon cpu

Výkon CPU se zvyšuje koupí nového...:-)

Když chceš taktovat musíš mít dostatečné chlazení, kvalitní desku a paměti. Jestli tohle nemáš, budou problémy...

Začni pomalu, zvyšuj FSB vždy jen o pár MHz. Taky je třeba správně nastavit napětí pamětí. Zkus přidat desetinku voltu.

A po kazdom aj malom (!) pretaktovani je potrebne vykonat nejaky torture test, aspon hodku. Nech je vidno, ako sa sprava PC, ci je stabilny. Takze to vidim na dlhe, dlhe hodiny stelovania a testovania.

---
Prave preto si myslim, ze to za to nestoji. Ale toto uz pisem len pod ciarou, aby ma nikto nezdzubal.

Podzim je daleko...:-(

Co blaznis, 3 mesiace pokoj od prednasok a skusok, je akurat cas natiahnut boty a ist von - hocikam. preliezt hory, hospody, kto ma na co chut. :-D To ti ten cas utecie, az budes lutovat.

Mne sa tato posledna seria az tak moc "nezamlouva", chystaju 9 serii, ale uz je to hodne tazke udrzat na urovni. Tie prepojenosti a odkazy sa uz dost stracaju do stratena (slapscountdown, atd). Skoda no. Po 3 mesiacoch by som cakal, ze si autori zrekapituluju stare casti a opat nadviazu. To by bolo konecne sa na co tesit. ;-)

Super rada... Kdyz si napriklad pri fotbale zlomis nohu prijdes k doktorovi a on ti rekne, ze to nemas hrat a posle te slusne do riti, prijde ti to jako dobra reakce? Muzes si za to dosadit cokoli, nejen nohu nebo zdravi.
Nebo prijde tlustej k doktorovi s problemem a on mu rekne "nezer". Kdyz nechces radit, tak nerad, ale nevyjadruj se jako hlupak, ne kvuli ostatnim, ale uz kvuli sobe.
Tohle zacina byt poradna jako prase.

Analogia, by som povedal, nie je na mieste. Pred zapasmi sa snad trenuje. Trening sluzi na to, aby si clovek osvojit techniky a nekopal do travy naverimboha. Preto je aj pri taktovani potrebne si zistit aspon zakladne informacie.

Z autorovych slov, ze zdvihol FSB (o kolko??) je jasne, ze to skusa len tak. Nic nepise o zvyseni napatia, nic nepise o zdroji, ci stiha, nic nepise o type zakladnej dosky, nic o chladeny, proste zhola nic. Mne to naznacuje, ze o tom vie zatial velke kulove. Studovat, studovat. Inak to nepojde.

ps: MaSo to len skratil do jednej vety, no. :-D

Keby slo len o napravenie zlomenej nohy tak s tam nemame problem mu poradit (restart a aclear CMOS), ale tu bola otazka typu "ked zacnem hrat futbal tak kopnem do tycky jak saleny a furt si pri tom zlomim nohu, mam asi nejaku blbu nohu, co s tym?" a isiel by s tym za lekarom ze nechape preco mu jeho noha nevydrzi kopanie do zeleznej tyce, ze nech mu lekar napise nejake tabletky aby mal pevnejsiu nohu ktora vydrzi kopanie do tycky :-), namiesto toho aby si niekde precital ze futbal sa nehra tak ze clovek kope do tycky jak saleny. A mozes 3x tipovat kam by ho ten lekar poslal :-)

Athlon X2 nema ani FSB, a ani sa neda menit nasobitel. Takze nechapem co v tom BIOSe menis a ako, jasnovidci nie sme, ale asi tomu nerozumies.
Pretaktovavat sa musi tak aby si zvysil len host bus (u Athlonu sa to vola hypertransport (HT)), ale aby frekvencie ostatnych veci ostali - takze musis napr. zvysit deliaci pomer pre freq. pamati, uzamknut freq. zbernic (ak na to doska ma nastavenie), atd.
A navyse frekvencia sa neda zvysovat len tak ptz zacnu vznikat chyby ale od urcitej hranice je nutne zvysovat aj napatie a potom zacina riziko odpalenia komponent.
Kedze evidentne nevies co robis, tak jedina dobra rada je: nesahaj na to. Najprv si odpovedz na otazku ze naco to vobec chces pretaktovavat - v com ti nestaci vykon CPU? A je pre teba zivotne dolezite tie pripady ked ti nestaci zrychlit to napr. o 10% ? Potom nieco vyhras alebo co?