Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem taktování?

Dobrý den. mám procesor AMD Athlon X2 5400+ 2,8 Ghz a chtěl jsem ho přetaktovat...jednodušše v Biosu...jen když zvýším frekvenci FSB nebo naopak násobitel tak se pc rrestartuje jak má...ale už nenabíhá...je jen černá obrazovka...tak ho musím resetovat a teprve pak najede obrazovka a v biosu to musim zase přenastavit...nevíte co s tím? díky

potřebuju jen o něco vyšší výkon cpu

Výkon CPU se zvyšuje koupí nového...:-)

Když chceš taktovat musíš mít dostatečné chlazení, kvalitní desku a paměti. Jestli tohle nemáš, budou problémy...

Začni pomalu, zvyšuj FSB vždy jen o pár MHz. Taky je třeba správně nastavit napětí pamětí. Zkus přidat desetinku voltu.

Super rada... Kdyz si napriklad pri fotbale zlomis nohu prijdes k doktorovi a on ti rekne, ze to nemas hrat a posle te slusne do riti, prijde ti to jako dobra reakce? Muzes si za to dosadit cokoli, nejen nohu nebo zdravi.
Nebo prijde tlustej k doktorovi s problemem a on mu rekne "nezer". Kdyz nechces radit, tak nerad, ale nevyjadruj se jako hlupak, ne kvuli ostatnim, ale uz kvuli sobe.
Tohle zacina byt poradna jako prase.

Keby slo len o napravenie zlomenej nohy tak s tam nemame problem mu poradit (restart a aclear CMOS), ale tu bola otazka typu "ked zacnem hrat futbal tak kopnem do tycky jak saleny a furt si pri tom zlomim nohu, mam asi nejaku blbu nohu, co s tym?" a isiel by s tym za lekarom ze nechape preco mu jeho noha nevydrzi kopanie do zeleznej tyce, ze nech mu lekar napise nejake tabletky aby mal pevnejsiu nohu ktora vydrzi kopanie do tycky :-), namiesto toho aby si niekde precital ze futbal sa nehra tak ze clovek kope do tycky jak saleny. A mozes 3x tipovat kam by ho ten lekar poslal :-)

A o kolik se ti oním taktováním zrychlí otevření *.doc? O setinu vteřiny? Taktovalo se v dobách, kdy měly prosesory okolo 800 Mhz, aby na tom jela nejnovější hra. Stejně si majitel koupil za půl roku jiný počítač. Dnes to nemá smysl.

Athlon X2 nema ani FSB, a ani sa neda menit nasobitel. Takze nechapem co v tom BIOSe menis a ako, jasnovidci nie sme, ale asi tomu nerozumies.
Pretaktovavat sa musi tak aby si zvysil len host bus (u Athlonu sa to vola hypertransport (HT)), ale aby frekvencie ostatnych veci ostali - takze musis napr. zvysit deliaci pomer pre freq. pamati, uzamknut freq. zbernic (ak na to doska ma nastavenie), atd.
A navyse frekvencia sa neda zvysovat len tak ptz zacnu vznikat chyby ale od urcitej hranice je nutne zvysovat aj napatie a potom zacina riziko odpalenia komponent.
Kedze evidentne nevies co robis, tak jedina dobra rada je: nesahaj na to. Najprv si odpovedz na otazku ze naco to vobec chces pretaktovavat - v com ti nestaci vykon CPU? A je pre teba zivotne dolezite tie pripady ked ti nestaci zrychlit to napr. o 10% ? Potom nieco vyhras alebo co?