Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soubor hosts

Ahoj,

jen nahodou jsem dnes natrazil na to, ze muj soubor hosts je nejak obsahly a hlavne je v nem vec, ktera nevim, jestli je ok nebo ne. Pravdepodobne nekdy pri instalaci win vista 64b pred par lety, jsem si nainstaloval nejaky program, ktery do souboru neco pridal (spousty reklamnich adres, ktere blokuje) a ja jsem o tom nemel ani paru. Program uz davno nepouzivam, ale ted jsem jen zkusmo prochazel pc na podezrele soubory a mimo jine to naslo ten hosts. Zkopiruju sem jeho horni cast, kde si nejsem jist, jestli tam ma byt ten tucne zvyrazneny radek. Na jednom foru jsem totiz nasel, za standardne tam ma byt je to, co je nad tim tucne zvyraznenym textem. Takze otazka zni, mam to tucne smazat? Cely soubor ma 142kB, coz jak jsem nekde vycetl, je pomerne dost a asi neco umazu.
Dik

# Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

loading...

já moc čtivě/srozumitelně psát neumím, do tak velkých akcí bych se nepouštěl.

cizí reklamní servery nemá smysl takto blokovat: kvůli počtu, neudržovatelnosti, a nulovému významu 99% záznamů.
i z těch místních jsem to vybíral hlavně podle svých návštěvních míst, čili mělo by to mít rozumný rozsah ať je člověk schopný ještě zjistit, že přehnaně aktivně zablokoval něco co potřebuje.
jde ten seznam použít jako základ, a zcenzurovat ho/vytunit podle svých preferencí - mám tam třeba děsně líná počitadla, které každý blokovat nechce.

momentální verzi z pc aspoň přiložím sem, kdyby mi brložík zavřeli pro nečinnost.

obsah C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

myslím že blokovat tisíc amerických reklamních stránek nemá žádný smysl.
viz předchozí
proč si zahnojovat seznam v hosts stovkami stránek, které nikdy nepotkám?

je pěkné že program spybot s&d vykazuje nějakou činnost - ale přestav si že by ho psal australský programátor a program by skvěle blokoval všechny australské reklamní servery - k čemu by ti to bylo?

z .com domén mi hlavně vadí přetížená pomalu dostupná počitadla, znemožňující načtení celé stránky, ale proč bych si blokoval třeba jejich pornoservery? proč by pak internet existoval? :)