Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký je váš názor na tenhle netbook

Kolega, který se mě jednou zeptal na můj přívěšek na klíčích a po mé odpovědi, že se jedná o USB flashdisk, mě začal považovat za IT specialistu, chce koupit tenhle netbook a ptá se na můj názor.

Já mám prehistorické miniVaio a k tomu komunikátor, takže se o tenhle sortiment moc nezajímám. Jediné, co vím je, že Asus je spíš na desky než na notebooky.

Kolega to chce hlavně na úřednickou práci na cestách; multimediální choutky nemá.

Mal som ho v rukach u znameho v obchode. Ma to leskly display, vaha je cez 1,4 kg, baterka 6 clankova, podla neho vydrz asi 3,5 hod.

Do prichodu novych chipsetov pre Atom su tieto stroje viac-menej rovnake. Na kancelariu to bohate staci, tam staci model s SSD diskom a nie 160GB HDD a prehravanie HD videa. Ale kolko ludi, tolko chuti...

Nechapem naco ti je v kancelarii vykon, ale podla mna je to tak. Su modely s citackami 600 v jednom, projektorom, vymennym cd modulom a pod, ale je to stale to iste. Ak chces vykon, hladaj inde, nie medzi netbookmi. Nehladiac na to, ze ten ASUS co som mal v ruke, mal v sebe Vistu

Na novy Atom su uz ohlasene nejake modely Toshiby a LG, zmenu mozno prinesu ARM procesory. Alebo sa poohliadni po kategorii mini notebook.

Nechapem naco ti je v kancelarii vykon...

Ak chces vykon, hladaj inde...

Žádný výkon neřeším.
Vycházeje z informace od Rce, že se jedná o výběhový typ a od Tebe, že netbooky jsou v téhle kategorii víceméně srovnatelné, jsem se chtěl jenom zeptat, zda bych kolegovi neměl doporučit něco lepšího.

Pokud to nebylo k pochopení, tak se omlouvám.

Nic sa nestalo...

Ano su viac menej porovnatelne. Ja za najlepsi povazujem klasicky je Asus 901. Velka, bezkonkurencna vydrz baterky, model s 20 GB SSD diskom nema chybu. Mozno okrem toho pribaleneho Xandrosu. Je uz tazsie ho dostat, ale stale sa da.

Ano, su aj krajsie a s inou vybavou, ale treba si polozit otazku na o to ma sluzit. Ak teda kolega nema multimedialne chutky, tak je to jedno. Ja chcem nieco s integrovanym 3G modulom, tak cakam a hladam...

je to docela široké, bude se na tom slušně psát.
nízký počet řádků na výšku je taky daň za malý rozměr. a malá váha - pokud ji preferuje, bude spokojen.
ten atom je v tom dost líný, je dost chyba že neosazují atomové dvoujádro - ale nevím jak jsou na tom s xp home.