Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vykonny potrebuju zdroj pro sestavu:

Zdravim mam asi pul roku novou PC sestavu:
MB asus rampage formula 2x Glan iX48 DDR2
CPU intel core 2 Quad Q6600 box
DDR2 4GB Kingston 800mhz
Ati radeon HD4850 DDR3 512/256
WD 1600AAJS 160GB Satall
+ si budu dokupovat nejaky ten LCD display

POtrebuju si koupit novy zdroj tak jestli mi poradite nejaky ktery by na to stacil, myslim ze 800W by stacilo ne? A kdyz uz jsme u toho tak nejaky tip na ten monitor mmi muzete dat, dival sem se zatim na pekny 23" http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6478 5 . Zatim diky

momentalne mam nejaky 500W zdroj a asi nestiha, chtel bych aspon o tech 200W vetsi, ale nevim jaka znacka vyrabi kvalitni zdroje, a taky sem slysel jakysi rozdil mezi obycejnymi zdroji, a zdroji s podtitulkem Eurocase (ze pry byval nevykonne).

Mno, ten EC ti tech 500W neda ani omylem. Zalezi pak na kusu (a na stari), o kolik moc pod nominal vykon pujde. Ja bych si tipnul, ze v tvem pripade to bude tak kolem tristovky (ale i min). Zahod to a kup kvalitni PSU. Zdroj je nejdulezitejsi soucast PC a nesetri se na nem.

Monitor ma vlastni zdroj. Datovym (signalovym) kabelem se opravdu nenapaji...

ber to takto:

mám HD4890, 4G RAM, přetaktovaný E6600 přes 3GHz, 2 HDD, 1x DVD-R a celé mi to s přehledem "utáhne" 500W zdroj Chieftec.

Jestli jsi jen "slyšel" že zdroje značek Eurocase, KME, RedStar a podobně jsou špatné, tak věř tomu, že skutečnost je ještě asi tak 5x horší. Eurocase lze tolerovat pro levnou sestavu s integrovanou grafikou do kanceláře, která si "sosne" max. 100W (a kde případný exitus takového potratového (TM mif) zdroje s usmažením desky nebude tolik finančně bolet), ale nelze jej rozhodně tolerovat u PC s herními grafikami, kde jen samotná grafika špičkově "žere" 120-220W.

Jinak monitor se napájí samostatně, grafika přes kabel do monitoru pouze posílá signály, což je nesilová elektřina.

5 -6 litru jo tak nejak by se ta ceny pohybovat mohla. Dobre zdroj mam vybrany diky a monitory jeste dneska omrknu v shopu to na dobirku posilat radsi ne :) A pouzivat se bude zejmena na prehravani videa a filmu a hry. A ohledne velkosti je klasika ta velikost 22" ze? A ohledne ty velikosti 23" byly by nejake velke zmeny? Sem slysel ze na nem je vsechno takove roztahle, ikony slozky vsechno.

Neni. "Ukazoval" moc pekne (osobne mam radeji jemnejsi pixelaci, co uz ale s nim - zvykl jsem si na svuj S-IPS ;-)), nicmene bod uz je opravdu pro cloveka s horsim zrakem moc maly. U notesu se to zkousne - cumis na to z mensi vzdalenosti. Ale desktopovy panel? Nebrat...

V EW bych koupil tak max. telku nebo rekordér, PC nikdy.

Vidis, ja bych zde moncl koupil klidne. Jiste prodavaji i predrazene a nepouzitelne shity, nicmene tebou preferovane zbozi ti do trech dnu sezenou, pricemz nechteji zalohu a netrvaji na odberu, kdyz se ti zbozi nebude libit (napr. vyse/nize zminene vadne subpixely). S cenou nevahaji "licitovat" (sic!), coz te mnohdy dostane na e-shopove relace. Ne, nemam s EW problem...

Klidne Elektroworld. Tam te neposlou do *píp*, kdyz budes trvat na vizualni kontrole vadnych bodu. Navic, i kdyz je to kamenny obchod, nemaji desive ceny. Hlavne nepristup na kompromis, ktery ti v temer kazdem pripade prodavac navrhne.