Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezobrazuje se disk, prosim pomoc

Zdravim,
pripojil jsem dalsi disk(potrebuju prehrat data), po nastartovani winxp jej windowsy najdou, ale nezobrazi se v "Tomto Pocitaci", ve spravci HW je, pise to: pracuje spravne, ale bohuzel na nej nemuzu pristupovat, proste se nezobrazi, nevite cm by to mohlo byt?

deska K8T NEo
Systemovy disk SATA
disk ktery se nezobrazuje, pripjeny jako slave s cdrom na IDE rozhrani

diky

pismenko nema, ani ve spravci ulozist(Tento pocitac->spravovat->uloziste neni), ale pritom ve spravci zarizeni je a pracuje v poradku,. psano... odinstalace a opetovna instalace nepomahaji

ano presne ta hlaska(googlil jsem a nenalezl),
bohuzel ted to pise jen Non-system disc, replace a reboot
postup v tom linku vyzkousim zitra, nebude to spis problem nejake "mapovaci" tabulky disku, jak jsem rikal, je rozdelen, ale ani jedna cast se nezobrazi

jsou tam rodinne fotky:( takze bohuzel hodne dulezite data:(

Systemovy disk SATA
disk ktery se nezobrazuje, pripjeny jako slave s cdrom na IDE rozhrani

odpoj cd, nebo prohoď pořadí disk master / cd slave.
v biosu zkontroluj že bootování je nastaveno na sata disk (to je nejspíš příčina hlášky o chybějícím ntldr na přidaném ide disku)
ve správci disků zařiď potřebné (pojmenování, formát a písmeno nového disku)
jakou máš verzi windows/servicepack?

vse jsem prave delal...
bootuju ze SATA, WINXP prof SP3,
IDE disk najde i BIOS i Spravce zarizeni ve Win, bohuzel ve fuknci spravovat uloziste neni, nezobrazuje se ani v exploreru, proto na nej nemuzu pristoupit:(

disk ktery se nezobrazuje, jdem daval na IDE(plne funkci) single, jako mastera, jako slavea...

silene, fakt si nevim rady

ide disk a nečitelný? odkdy nejde číst = co se s ním stalo?
mám podezření že hlavní průser nastal zde:

bohuzel u kamarada hodil chybu NDTR

ten člověk ho zapojil jako první bootovací. takový typ s tím mohl provést cokoli, co už znemožňuje obnovu dat.
a tady se z něj někdo pokouší bootovat podruhé:

bohuzel ted to pise jen Non-system disc, replace a reboot

z příkazového řádku spusť C:\WINDOWS\system32\diskmgmt.msc, napiš co je z něj vlastně vidět - jestli jediný nerozdělený disk, dva neznámé oddíly nebo co tam teď je.

obnovovací soft: recuva. ale musí být vůbec nějaký disk vidět, ve tvých informacích se moc nevyznám.

byl rozdelen na 2 oddily, jedna se stejne od ten druhy oddil, kde nebyl system...
normalne fungoval bez problemu, potom chyba NDTRL nebo jak(ted uz jen non-system disk), po pripojeni jako "vedlejsi"(neboot) disk jej lze videt vsude krome exploreru a prave diskmgmt.msc, tudis nelze ani naformatovat ani z nej vytahnout data..

mozna jsem to napsal predtim zmatene

..jej lze videt vsude krome exploreru..

znamená že není naformátovaný

..a prave diskmgmt.msc

čili navíc není ani vidět rozdělení toho disku na dva oddíly? je teď trochu jedno že není vidět typ formátu - ale to rozdělení že chybí.
protože pak bych viděl smrtelný zásah někde v období, kdy s tím zacházel ten člověk co se mu poprvé objevila hláška s "ntldr". kdyby ten disk nezapojil jako první bootovací, nikdy se mu to nemohlo zobrazit. a pak s tím zkoušel bůh ví co...

jen na okraj: nebyl ten disk původně "dynamický"? je to taková prasečí vlastnost windows, jejiž následky po vyndání z původního pc se špatně léčí.

ten recuva můžeš zkusit, bohužel si myslím, že všichni co na ten disk sáhli mu pomohli do pekel.