Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem falešné zlato

Setkal jsem se v poslední době s potížemi, které se projevovaly při připojení USB nebo sluchátek a mikrofonů přes přední konektory na různých skříních MODECOM. Nakonec jsem zjistil, že propojení předního panýlku s konektory, které je přes dvě devítikolíkové zástrčky vykazuje značný přechodový odpor, některé piny byly úplně odizolované. Použité kolíčky mají sice nazlátlou barvu, ale zlato to asi nebude.....
Na obrázku vlevo je původní, vpravo pro srovnání pozlacený konektor.

[http://pc.poradna.net/file/view/1193-usb-png]

Možná by bylo dobré si něco zjistit o strukture materiálu - třeba u Diod, když jsou kremíkové pomalé, tak se dotujou germaniem. A to prosím v poměru řádově 1 ku 10E12. (pouze aby tu mizku roztahl jeden atom germania a vse zustalo pri starem) A tudiš "pozlacené konektory" - bych si vyložil jako kontkory "líznuté" zlatem. V materiálech toitž platí, že stačí nepatrný kousíček ke štěstí (kromě GeSi diod, třeba také uranem dotované magnety). A tedy ususovat něco na zákaldě barvy či odporu zařízení, které to stěží změří ...

Pozlatene konektory su normalne pozlatene (galvanicky apod) a neoxiduju. A ta vrstva zlata na povrchu sa len tak nezosucha, ani nezmizne sama od seba. Ked nieco oxiduje alebo ma blby prechodovy odpor tak to pozlatene nebolo (alebo to niekto olial ranajkami a treba to vycistit :)