Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční USB na základní desce

Dostal jsem na vyzkoušení počítač kterému zničehonic nejde USB. Žádný jiný problém není. Základní deska je docela nová Asus P5N-E sli, čipset od n-vidie. 4gb ddr2, grafika 9600gt, ide hdd a dvd rom, sata totéž, tedy celkem 4 zařízení.
Četljsem podobný dotaz ze včerejška proto se pokusím vypsat vše co jsem zkusil a rád bych věděl jestli jsem na něco nezapomněl, nebo neudělal blbě.
- podpora usb v biosu zapnutá (byl jsem v pokušení flashovat bios, ale odolal jsem)
- majitel pc přeinstaloval xp aby se vyloučila softwarová chyba
- ve win-xp jsou řadiče usb řadiče nainstalovány, jen jedna věc je divná je tam "neznámé zařízení" , když se podívám je jako výrobce označen "standartní hostitelský řadič usb". Také mě zarazilo, že pro toto zařízení nejsou nainstalovány žádné ovladače. Když jsem zkusil něco najít ve win napsalo, že nic lepšího nenašlo. Hledal jsem i na stránkách výrobce a nenašel nic.
- zkusil jsem to bezvýsledně i s usb hubem s vlastním napájením, pro případ že by byl slabší zdroj (500w noname)
- napětí po přípajení se do usb zařízení dostává (cd čtečka a fleška svítí)
- přední usb je zapojeno správně
- a málem bych zapomněl - zkusil jsem i live slax a ta usb myš se nechytala

a to je snad vše ještě se jednou raději kouknu jestli o tom asusu něco nenajdu.

Tak se zase po nějaké době vracím abych přesvědčil, že tam skutečně žlutý dotazník není. Stačí si stáhnou jeden můj obrázek. Tady je odkaz - nezname.bmp.html Moc tyto věci nepoužívám, ale stačí napsat pár písmen po několika sekundách to vygeneruje odkaz ke stažení - který je téměř na konci stránky. Ale tyto věci asi znáte líp.
Problém ovladačů to skutečně není instaloval jsem jak od n-vidie, tak od asusu a bezvýsledně. Navíc usb by mělo fungovat i bez ovladačů. V poslední době když nainstaluji OS tak tam ovladače stažené z webu dávám pomoci usb klíčenky.

To moze byt aj USB zariadenie a nie radic (to tam pise Win asi nejaku kravinu ze radic). To moze vzniknut aj nejakym skratom na konektore alebo tam fakt ma zapojene nieco do USB (moze byt aj interne, napr. nejaka citacka kariet), a to moze sposobovat aj nefunkcnost ked je vadne.

Aky je v tych Windows servicepack?
Mozes skusit v BIOSe vypnut USB2.0 (EHCI) ak to tam je, ze co sa zmeni. Alebo vypni v BIOSe USB uplne a pouzivaj PCI kartu. Ale konektory by som vsetky skontroloval ci neni skrat na niektorom (kontakt na obal vovnutri).