Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Avast - byl nalezen podezřelý soubor

Ahoj, před chvílí na mě vyskočila tato hláška:
[http://pc.poradna.net/file/view/1215-podezrelysoub   or-jpg]
Co mám dále dělat? Dát ignorovat nebo smazat? Díky všem za odpovědi.
Operační systém Windows XP Home SP3, aktualizovaný antivir, firewall aktivní.

PS: Analyzoval jsem log hijackthis a našel tam toto:

R3 - URLSearchHook: DeviceVM Url Search Hook - {0063BF63-BFFF-4B8F-9D26-4267DF7F17DD} - C:\WINDOWS\system32\dvmurl.dll

Mám to fixnout?

loading...

IMHO to je název náhodně generovaný virem. Když dáš smazat, nejspíš ti to stejně nesmaže (ochrana proti přepsání - nebo jak :-[ ), to dyžtak v nouzáku. Combofix zkusit můžeš...

Teď mě asi ukamenujete :-[ - Dyžtak zajdi na viry.cz/forum, hoď jim tam log z RSIT a oni by měli vědět co a jak

Ted si rypnu. Nechovas se prece podle svych slov na netu jako prase, pouzivas rozum a podle doporuceni zdejsich guru zcela jiste pracujes pod user uctem, nelezes na porno, tak se prece nemuzes nakazit, ne? Navic zcela ignorujes jejich rady a pod user uctem mas AV? K cemu? Prece je to rootkit, jak jsem se tady nekde docetl.

K tvemu dotazu. V googlu´s to snad hledal a nenasel? Obrat se na viry.cz a neco si tam precti, stahni si uz predem rsit a dej jim tam log. Ja bzch to klidne smaznul.
http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q =dvmurl.dll&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Jako prase se nechovám, ale k PC mají přístup další 2 BFU a ty nemůžu nonstop hlídat, jestli se neodhlásí a nepřihlásí pod admin účet, uhlídat to prostě nejde, teď jdu na ten Combofix. (dělal jsem test Avastu v konzoli)

PS: Heslo k účtům mám, ale radši si tam dávám nápovědu (kterou BFU odhalí), kdybych zapomněl, Ophcrack se mi kvůli tomu spouštět nechce :-P

Nápovědu si dej - schovaný v superTajnýmMístě / v čase a vlep si to zevnitř někde do "kejs" :-) (čase=case=kejs - s trochou štěstí ti to při pátrání po hezlu naskočí do hlavy) - pak si heslo můžeš dát nedobytný (Jestli BFU nepoznají sílu OPHcrack :-D

Tak ten soubor jsem smáznul, pod nouzovým režimem vymazal podezřelý exe soubor ze složky "Po spuštění", zkontroloval msconfig, proskenoval programem SUPERAntiSpyware a Combofix, ti vymazali pár souborů a vypadá to, že počítač je vyléčen. BFU dostanou lekci chování na internetu.

Takže jsem dal podruhé SUPERAntiSpyware a dozvěděl jsem se zajímavou věc - z mého PC se stala na pár hodin farma pro odesílání spamů :-D. Jinak z BFU jsem vymlátil, že si přečetli mail o ubohé dívence, která byla popálena a jako příloha bylo PDF s makrama :x:. Já asi BFU opravdu koupím PC a ať si ho zavirujou jak chtějí, já ho potřebuju k práci..