Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém při instalaci os

Ahoj,stal se mi problem.......Rozděloval jsem disk ve windows xp profesional,a pri rozelovani se to zaseklo a restartovalo.Pri bootovani to pise neco s interupted operation,please insert recovry cd and restart computer.....Tak jsem chtel naistalovat os a kdyz stisknu libovolnou klavesu,pro spusteni instalace systemu,tak naskoci na chvilicku istalace kontroluje hrardwarowou konfiguraci pc a pak to zcerna,ale monitor sviti zelene jako obvykle,a zasekne se to.nejde vypnout/zapnou treba numlock.Nevite co s tim?

Pripojis jej na druhy konektor na desce. Ale musel bys tam mit i nejaky jiny disk.

Jednodussi bude sehnat si nejake bootovaci CD, ktere obsahuje i nastroje na spravu disku - postaci na disku zrusit vsechny oddily.
Windows jsou strasne haklive na poskozenou NTFS na disku. jakmile takovy disk najdou, odmitnou cokoliv delat - zatuhnuti, restarty, ...
Pokud oddily zrusis a disk bude prazdny, projde instalace bez problemu a rozdeleni disku muzes udelat primo v prubehu instalace.

Na tie jumpre by som sa vykaslal, jednoduchsie je to s tym LiveCD. Inak popis je na kazdom disku znazorneny, staci otvorit oci a precitat. :-)

Primarny HDD s fungujucim OS dat do pozicie Primary a rozhaseny HDD nastavit do pozicie Slave ci Secondary. Ak to teda chcete riesit s jumpermi. Mate vobec HDD s fungujucim OS?

na tom disku nejsou napsane pozice treba jako u starsiho disku pozice pk,cs,ds atd....asi to zkusim s tim odkazem jak jste mi posilal...jinak to mam jenom nabootovat a pokracovat dle pokynu?na tom hdd byl fungujici os...jen kdyz jsem rozdeloval disky tak se to seklo a restartovalo se to ....kdyz se to takhle po...e tak disky by mel normalne pracovat ne?jenom data se smazou

Ked data na disku nie su dolazite tak si stiahni ultimate boot CD, (.iso si vypalis Z OBRAZU - bude to bootovatelne) a tam niekde v disk tools je KILLDISK (Active@ Killdisk). Ten ti premaze komplet cely HDD (prepise vsetky bajty na 00), potom Win nemoze mat ziaden problem s tym diskom a bude uplne cisty bez oddielov a bez dat (a instalatorom si vytvoris oddiel a naformatujes).
... staci to nechat premazat par sekund prve sektory a potom zrusit (Esc), netreba cakat hodinu, na prvych sektorov je tabulka particii staci ked to prepise ju.

P.S> pouzivat len ked na disku neni ziadna recovery particia ptz killdisk samozrejme zrusi aj ju. Ked je na disku recovery particia (znackovy notebook apod) tak urobit recovery od vyrobcu a budes mat funkcny Win.