Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém při instalaci os

Ahoj,stal se mi problem.......Rozděloval jsem disk ve windows xp profesional,a pri rozelovani se to zaseklo a restartovalo.Pri bootovani to pise neco s interupted operation,please insert recovry cd and restart computer.....Tak jsem chtel naistalovat os a kdyz stisknu libovolnou klavesu,pro spusteni instalace systemu,tak naskoci na chvilicku istalace kontroluje hrardwarowou konfiguraci pc a pak to zcerna,ale monitor sviti zelene jako obvykle,a zasekne se to.nejde vypnout/zapnou treba numlock.Nevite co s tim?

Pripojis jej na druhy konektor na desce. Ale musel bys tam mit i nejaky jiny disk.

Jednodussi bude sehnat si nejake bootovaci CD, ktere obsahuje i nastroje na spravu disku - postaci na disku zrusit vsechny oddily.
Windows jsou strasne haklive na poskozenou NTFS na disku. jakmile takovy disk najdou, odmitnou cokoliv delat - zatuhnuti, restarty, ...
Pokud oddily zrusis a disk bude prazdny, projde instalace bez problemu a rozdeleni disku muzes udelat primo v prubehu instalace.

Ked data na disku nie su dolazite tak si stiahni ultimate boot CD, (.iso si vypalis Z OBRAZU - bude to bootovatelne) a tam niekde v disk tools je KILLDISK (Active@ Killdisk). Ten ti premaze komplet cely HDD (prepise vsetky bajty na 00), potom Win nemoze mat ziaden problem s tym diskom a bude uplne cisty bez oddielov a bez dat (a instalatorom si vytvoris oddiel a naformatujes).
... staci to nechat premazat par sekund prve sektory a potom zrusit (Esc), netreba cakat hodinu, na prvych sektorov je tabulka particii staci ked to prepise ju.

P.S> pouzivat len ked na disku neni ziadna recovery particia ptz killdisk samozrejme zrusi aj ju. Ked je na disku recovery particia (znackovy notebook apod) tak urobit recovery od vyrobcu a budes mat funkcny Win.