Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zformatovani disku

Zdravím, mám takový dotaz. Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi rychlým a pomalým zformátováním disku. Předem dekuji za odpoved.

Rychlé formátování je možnost formátování, která vytvoří novou tabulku souborů na pevném disku, ale disk úplně nepřepíše ani nevymaže. Rychlé formátování je mnohem rychlejší než běžné formátování, které úplně vymaže veškerá data na pevném disku.

Nalezeno pomocí www.google.cz

U microsoftu ani pomale formatovanie NEMAZE/NEPREPISUJE data na disku (to je casty omyl ked si ludia myslia ze na sformatovanom disku nie su uz ich data a veselo predavaju disk, a potom sa divia ked kupec takeho HDD si vie pozret na nom aj ze jake maju cislo pomnoziek :)

Pomale formatovanie u MS aj kontroluje povrch (a oznaci pripadne vadne clustery aby sa nepouzivali) - to je jediny rozdiel medzi tymi dvoma typmi formatovania.