Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zformatovani disku

Zdravím, mám takový dotaz. Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi rychlým a pomalým zformátováním disku. Předem dekuji za odpoved.

U microsoftu ani pomale formatovanie NEMAZE/NEPREPISUJE data na disku (to je casty omyl ked si ludia myslia ze na sformatovanom disku nie su uz ich data a veselo predavaju disk, a potom sa divia ked kupec takeho HDD si vie pozret na nom aj ze jake maju cislo pomnoziek :)

Pomale formatovanie u MS aj kontroluje povrch (a oznaci pripadne vadne clustery aby sa nepouzivali) - to je jediny rozdiel medzi tymi dvoma typmi formatovania.