Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pascal

Dobrý den, potřeboval bych pomoci s programem v Pascalu, kde musím převést číslo, např. 12568 do tvaru: dvanácttisícpětsetšedesátosm. Nežádám o vyracování, jen o radu jakým způsobem by se to dalo zpracovat. Pak už si s tím budu hlavu lámat sám. Děkuji za odpověď.

Ja som niečo podobné robil v PHP. Takže:

1. Rozdel číslo na milióny, tisíce, jednotky. Prípadne miliardy atď. (123 456 789)
2. Volaj funkciu, ktorá prevedie túto trojcifernú časť (123, 456, 789).
3. Podľa toho aká časť bola prevedená na slovo pridaj slovo miliónov, tisícov atď. Samozrejme nezabudni na skloňovanie.

Funkcia v bode 2 rozdelí trojčíslie na cifry a každému priradí správne slovo. Samozrejme musíš brať ohľad na iné slová pri číslach 11-19.