Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení k netu přes MT - datový tok??

Konečně jsem rozchodil připojení k netu přes mobil na mém notebooku.

Potřeboval bych však, když jsem připojený přes MT (obzvláště tam, kde není WiFi), aby se neaktualizoval antivir a jiné věci a aby datový tok byl co nejmenší (tzn nějaký plugin do FireFoxu či rovnou jiný prohlížeč?) - mám měsíční FUP pouze 100 MB, a net bych využil jen na připojení k ICQ (to snad nežere tolik dat) a prohlížení webu - hlavně čtení článků, takže nepotřebuji obrázky... Takže by mi i těch 100MB mohlo snad postačit, zbytek si prohlédnu doma přes wifi.

Poraďte mi prosím, nevím, jak na to.

Díky :)

(A kdyby byl návod, jak se dostat do Nkové Wifi sítě jen pro připojení na internet, kam jsem zatím nedostal heslo, tak bych ani ten MT nepotřeboval :))

Řešil jsem totéž (občasné připojení přes to vánoční Vodafone) a udělal přes firewall...
V Keriu jsem si současnou sadu pravidel uložil jako "doma" - a pak ji poeditoval tak, že nechtěné přes GPRS (aktualizace woknous, antiviru, javy, jiné programy) jsem zakázal. Celé jsem to pak uložil jako další profil "GPRS"... a teď to jen přepínám.
Jinak přes mobil místo IE a FF používám Operu mini v emulátoru MIDp... maká to velmi hezky a úspora dat je velká 8-)