Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopia videa v AviDemux - aky format pouzit?

Chcel by som vystrihnut urcite casti videa z roznych formatov. Pre AVI (DivX, Xvid, DV) pouzivam VirtualDub, moznost "Direct stream copy" pre audio a video, s tym nie je problem. Pre ine formaty pouzivam AviDemux, moznost "Copy" pre audio a video a chcel by som sa na nieco spytat:

1. Aky "Format" mam pouzit pre MOV video? Ide o HD video 720p z fotoaparatu Panasonic TZ5. S AVI to ide, ale chcel by som aby to bolo tak ako ma byt.

2. Aky format pouzit pre DVD video - VOB-y? Ked pouzijem MPEG video, chyba zvuk a dokonca to nie je mozne otvorit v AviDemux, ked MPEG-PS a MPEG-TS, ide to dobre, ale opat by som chcel aby to bolo tak ako ma byt.

3. Je este nieco co mozem nastavit - zmenit bez toho aby doslo k rekompresii a pomohlo by to lepsej kompatibilite? Viem ze napr. to MOV HD video asi v beznych DVD prehravacoch neprehram, ale mam este MPEG-y zo satelitu, tie nemaju parametre DVD video, maju ine rozlisenie a pod. Viem ze rozlisenie nezmenim bez rekompresie, ale zaujima ma to co mozem zmenit bez rekompresie a pomohlo by to videu - kompatibilite, prip. aj kvalite, aj ked nepriamo.

Dakujem.

Ja som vlastne na nieco zabudol, MPEG2 zo satelitu po vystrihnuti a ulozeni ako MPEG PS ma posunuty zvuk oproti videu, to je skoda, lebo v inych programoch je mozne len vystrihnut jednu cast, neda sa spajat a ak ano, tak to tiez nefunguje dobre, ine programy kde sa da aj spajat su platene. Takze na plnohodnotne strihanie MPEG2 potrebujem najst nieco ine. :-(

Inak ja som testoval v MPC a VLC. Nechcem aby video islo prehrat len v niektorych prehravacoch, prave naopak a kedze to v DVD rekorderi nejde, tak nemusim prebalovat do AVI.

Tak som zistil ze zvuk je posunuty ak otvorim akykolvek vob osamote a nieco vystrihnem, ale ak nacitam prvy vob a necham nacitat automaticky aj ostatne, zvuk nie je posunuty. Lenze ako to spravit s nahravkami zo satelitu? :-( Mpeg2Cut2 na upravuje nejak zaciatok (ale nevie dobre spajat), dokaze to aj Avidemux?

Nechcem zakladat novu temu, mam len jednu otazku ohladom zvuku v DVD video.

Zvuk je prilis tichy, chcem zvysit hlasitost, ale neviem aky format pouzit, samozrejme to bude AC3 s rovnakymi parametrami, ale neviem ci pouzit AC3 (Aften) alebo AC3 (lavc)? Alebo je to jedno?