Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS/2 klávesnice do USB

Koupil jsem si klávesnici k notebooku, s konektorem PS/2 . Teď jsem zjistil, že ten konektor je jen na myš. Klávesnici jde připojit jen přes USB. Je nějaká možnost, jak jí dostat do USB? Řešil to někdo?

Díky za tip. Nemáš s tímto adaptérem zkušenost? Už jsem po něčem podobném pátral a někteří lidé psali, že jim to nefunguje, seká se, atd. Myslel jsem, že je to prosté propojení kabelů, jako je v USB>PS/2 redukci, takže už jsem si skoro chystal pájku, ale v případě PS/2>USB je tam prý i nějaká elektronika.

Pokial je na notebooku PS2 tak zvycajne je aj na klavesnicu aj na mys (osobne som nevidel notebook ktory by mal PS2 len na mys).
Odkial si zistil ze je len na mys? Je to niekde v navode k notebooku napisane? Co to je presne za notebook?

S malou umelohmotnou redukciou PS2-USB to samozrejme NEpojde a ani to nikdy neslo so ziadnou klavesnicou.
Najprv napis co to je za notebook lebo to chcem vidiet v navode ze ma PS2 len na mys, a keby si chcel nejaku redukciu do USB tak potrebujes prevodnik (vacsiu krabicku) USB na 2x PS2, na nejaku umelohmotnu redukciu konektor-konektor zabudni.

Tak už jsem to zprovoznil. Klávesnice najednou začala fungovat. Napoprvé jen problikla, ale nereagovala. Tak už jsem to nezkoušel, protože jsem si všimnul, že u konektoru je nakreslená myš, proto jsem si myslel, že je jen na myš.
Notebook je IBM a systém WinXP
Díky

Není PS2 jako PS2. U notebooků je jeden konektor PS2 určen na klávesnici i myš, což lze připojit pomocí rozdvojky (prodává se, celkem běžné zboží). Protože je v drtivé většině případů požadováno připojení myši (po připojení klávesnice běžný uživatel zatouží celkem málokdy, až nikdy), tak myš lze připojit přímo, bez rozdvojky. Klávesnice se většinou bez rozdvojky neobejde, protože její signálové vodiče DATA a CLOCK je nutno přepojit na jinak nevyužité piny konektoru PS2.

// edit: a hej s tymi pinmi mas tusim pravdu uz z hlavy neviem, ale superIO zvycajne umoznuje kbd/mouse swap takze pri restarte to BIOS vie nastavit naopak, takze u slusneho NB by mala fungovat aj klavesnica. Ak nie tak cez rozdvojku bude fungovat urcite.

Dotazovatel len asi nevedel ze ak pripoji do PS2 nieco tak musi restartovat, resp. ze do PS2 sa pripaja pri vypnutom PC.