Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace Windows XP

Ahoj Lidi !!!:-) Potřebuju poradit, vím že je to stupidní dotaz jak z první třídy základní školy :-) ale potřebuju přeinstalovat windows a chci se zeptat, jestli se před přeinstalací musí data co mám na disku zálohovat, přesunout na jiný komp apod.? Díky moc za odpověď na tuto stupidní otázku :-) 2. který verze windows xp je podle vás nejlepší? Díky moc za odpovědi :-)

Záleží na tom, co onou přeinstalací sledujete. Samozřejmě je možné přeinstalovat stávající Windows tak, že zůstanou zachována data i nastavení, ale pravděpodobně přetrvá i důvod, proč jste se k přeinstalaci uchýlil. Ten jste nám však nenaznačil. No a co odpovědět na otázku, která verze XP je nejlepší? Jádro systému je stejné, liší se to jen výbavou. Pokud verze Professional nemá nic navíc, co byste mohl potřebovat, pak vám stejně dobře poslouží verze Home. Vyšší verzí ale nikdy nic nezkazíte.

Pokud je problém ve "starobě" systému, tak bude ideální přeinstalace, nebo jen "soft" přeinstalace (sfc /scannow).

Ideální je mít rozdělen disk na systém a data. Záloha není nikdy od věci. Toto se možná hodí: http://www.zive.cz/Clanky/Jak-pri-reinstalaci-Wind ows-XP-neprijit-o-dulezita-data/sc-3-a-120944/defa ult.aspx