Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné, že v Notebooku nemám BIOS...Měl jsem notebook na reklamaci..Po reklamaci běželo vše v pohodě ale bootování bylo uplně jiné.Po startu mi naběhne nápis ASUS a potom skočí obrazovka s MAC adresou a po tím DHCP:../ a to lomítko krouží dokola...Musím dat escape jinak to načítá do nekonečna...Do BIOSu se nejde nijak dostat...Chtěl bych PC formátovat ale nevím jak nastavit bootování z CD bez BIOSu...Proto mám dotaz jestli je možné že v notebooku není BIOS a pokud ano tak jestli je možné ho nějak nainstalovat dodatečně..Nebo jak zjistit ve Windows XP zda-li tam bios je...Předem díky za odpověd..Přeji hezký den

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Obecně bez BIOSu počítač ani nenaskočí. To co se označuje "BIOS" je ve skutečnosti program SETUP /so… nový
MM_tank 11.06.2009 11:46
MM_tank
BIOS tam je. Do BIOSu sa da dostat mackanim spravnej klavesy pocas startu (logo Asus). Ktoru klaves… nový
MM.. 11.06.2009 12:41
MM..
doplním-u ntb asus klávesa F2 poslední
ajavar 11.06.2009 12:48
ajavar

Obecně bez BIOSu počítač ani nenaskočí. To co se označuje "BIOS" je ve skutečnosti program SETUP /součást biosu/ kterým se nastavují některé parametry počítače (u některých starých pc byl na disketě/disku).
Asi bych v XP zkusil nahrát nový bios ale je to docela nebezpečné a pokud nahraješ špatný nebo dojde k nějakému problému tak bude notebook zřejmě KO. Doporučuji spíš dát někde do pc servisu ať se na to podívají. Možná bych zkusil i vyměnit paměť, teoreticky by to mohla způsobovat.Velice vzácně sem to potkal.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru